Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kendimi Bu Seviyeye Getirecek Miyim?

Kendimi Bu Seviyeye Getirecek Miyim?

126 kez okundu.

“Kendimizi arındıralım… Tanrı korkusuyla kutsallıkta yetkinleşelim.” (2.Korintliler 7:1)

Bu vaatlere sahip olduğumuza göre…” Tanrı’nın yaşamım için olan vaatlerini açıklıyorum ve haklı olarak bu vaatlerin gerçekleşmesini bekliyorum. Ama bu yalnızca vaatlere nasıl bir insan bakış açısı olduğunu gösterir. Tanrı’nın bakış açısı da kendi vaatleri aracılığıyla O’nun benim sahibim olduğunu bilmemdir. Örneğin, “bedenimin Kutsal Ruh’un tapınağı” olduğunun farkında mıyım veya bedenimde Tanrı’nın ışığına dayanmayan bir alışkanlığa göz mü yumuyorum (1.Ko­rintliler 6:19)? Tanrı kutsallaştırılma, günahtan ayırma ve kendi gözünde kutsal yapma aracılığıyla Oğlu’nu bende şekillendirdi (bkz. Galatyalılar 4:19). Fakat doğal yaşamımı O’na itaatle ruhsal yaşama dönüştürmeliyim. Tanrı yaşamın en ufak detaylarında bile bizi yönlendirir. Ve size günahı fark etmenin yükünü verdiğinde asla “insanlara danışmayın”, ama kendinizi günahtan arındırın (Galatyalılar 1:16). Gündelik yürüyüşünüzde kendinizi temiz tutun.

Bedenim ve ruhum Tanrı’nın doğasıyla uyum içinde olana dek kendimi bedenimdeki ve ruhumdaki tüm kirlilikten arındırmak zorundayım. Ruhumun düşünüşü Tanrı’nın bendeki yaşamı ile tam bir uyum içerisinde mi, yoksa zihinsel olarak isyankâr ve muhalif miyim? Mesih’in düşünüşünün bende şekillenmesine izin veriyor muyum? (bkz. Filipililer 2:5) Mesih hiçbir zaman kendi haklarından bahsetmedi, ama ruhunun Baba’ya sürekli olarak boyun eğmesi için iç varlığında her zaman uyanık kalmayı başardı. Benim de ruhumu Tanrı’nın Ruhu ile uyum içerisinde tutma sorumluluğum vardır. Bu sorumluluğu yerine getirdiğimde İsa beni giderek kendi yaşadığı seviyeye –Babası’nın isteğine mutlak itaat seviyesine– çıkartır, bu seviyede hiçbir şey dikkatimi O’ndan alamaz. Bu tür bir kutsallığı Tanrı korkusunda mı gerçekleştiriyorum? Tanrı bende işini gerçekleştiriyor ve insanlar yaşamımda Tanrı’yı giderek daha fazla görüyor mu?

Tanrı’ya bağlılığınızda ciddi olun ve her şeyden sevinçle vazgeçin. Sözün kısası yaşamınızda önceliği Tanrı’ya verin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın