Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » “Neden Şimdi Senin Ardından Gelemeyeyim?”

“Neden Şimdi Senin Ardından Gelemeyeyim?”

190 kez okundu.

“Petrus, ‘Ya Rab, neden şimdi senin ardından gelemeyeyim? Senin için canımı veririm!’ dedi.” (Yuhanna 13:37)

Yapmak istediğimiz bir şeyi neden bir türlü yapamadığımızı fark ettiğimiz zamanlar vardır. Tanrı sizi bir bekleme dönemine getirdiğinde ve buna tepkisiz kalıyormuş gibi göründüğünde kendinizi meşguliyete vurmayın, sadece bekleyin. Bekleme zamanı size kutsallaştırılmanın –günahtan ayrılma ve kutsal olmanın– anlamını öğretebilir veya bekleme zamanı hizmetin anlamını öğrenebilmeniz için kutsallaştırılma sürecinden sonra gelebilir. Tanrı’nın size bir yön bildirmesini beklemeyip Tanrı’nın önünden koşturmayın. Eğer en ufak bir şüphe duyuyorsanız o zaman Tanrı’nın yönlendirmediğini bilin. Şüphe duyduğunuz her an bekleyin.

İlk zamanlar Tanrı’nın iradesini çok açık bir şekilde görebilirsiniz. Örneğin bir arkadaşlığın sona ermesinin, bitirmeniz gereken bazı iş ilişkilerinin veya başka bir şeyin Tanrı’nın sizden yapmanızı istediği şey olduğunu açıkça hissedebilirsiniz. Fakat hiçbir zaman bu hissiyatın itici gücüyle hareket etmeyin.

Eğer bu hislerin itici gücüyle hareket ederseniz, çözülmesi yıllar sürecek güç durumların ortaya çıkmasına sebep olmuş olursunuz. Tanrı’nın zamanını bekleyin, Tanrı da ne bir yürek acısı ne de bir hayal kırıklığı ortaya çıkmadan yapsın. Tanrı’nın sağlayışıyla ilgili bir durum söz konusu olduğunda Tanrı’nın hareket etmesini bekleyin.

Petrus Tanrı’yı beklemedi. Denenmenin ortaya çıkacağı yer olan kendi aklına bel bağladı. Oysa denenme hiç ummadığı bir anda gelecekti. “Senin için canımı veririm” dedi. Petrus’un sözleri içtendi, ama cahilceydi. “İsa şöyle yanıtladı: ‘Benim için canını mı vereceksin? Sana doğrusunu söyleyeyim, horoz ötmeden beni üç kez inkâr edeceksin’ ” (Yuhanna 13:38). İsa bu sözleri söyledi, çünkü onu ondan daha iyi tanıyordu.

Petrus İsa’yı takip edemeyecekti, çünkü Petrus kendini tanımıyordu, yeterliliklerini olması gerektiği kadar iyi bilmiyordu. Sıradan bir sadakat belki bizi İsa’ya, O’nun karşı konulmaz çekiciliğine yaklaştırabilmek için yeterli olabilir, ama hiçbir zaman bizi bir İsa öğrencisi yapamaz. Sıradan sadakat İsa’yı reddedecek ve İsa’yı gerçekten izlemenin ne anlama geldiğini açıklamada her zaman yetersiz kalacaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın