Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sabrın Ödülü

Sabrın Ödülü

138 kez okundu.

“Siz bana kötülük düşündünüz, ama Tanrı bugün olduğu gibi birçok halkın yaşamını korumak için o kötülüğü iyiliğe çevirdi.” (Yaratılış 50:20)

Yaratılış 37 ve 50. bölümler arasında yer alan Yusuf’un hikâyesi, Tanrı’nın egemen, gelecek lütfuna neden inanmamız gerektiğine yönelik harika bir derstir.

Yusuf erkek kardeşleri tarafından köle olarak satılır ve bu, onun sabrını muazzam ölçüde sınayacak olan bir şeydir. Ancak Mısır’da Potifar’ın evinde iyi bir iş sahibi olur. Sonrasında, Yusuf itaatkâr, dürüst bir şekilde yaşamına devam ederken, Potifar’ın karısı onun namusuyla ilgili bir iftira ortaya atar ve onu zindana attırır. Bu, bir başka büyük sabır denenmesidir.

Ama işler yine iyiye döner. Zindancıbaşı ona sorumluluklar verir ve ona saygı duyar. Ancak Yusuf, Firavun’a hizmet eden ve daha öncesinden düşlerini yorumlamış olduğu sakininin onu oradan çıkarmasını umarken, saki onu unutur ve kendisi iki yıl daha zindanda kalır. Bir başka sancılı sabır denenmesi daha.

Sonunda, tüm bu dolambaçlı yolculuğun ve gecikmelerin ardındaki anlam açığa çıkar. Yusuf Mısır’ın önderi, Firavun’dan sonra önde gelen ikinci kişi olur. Onu köle olarak satan kardeşlerini açlıktan ölmekten kurtarır. Uzun yıllardır ayrı düştüğü kardeşlerine şöyle der: “Tanrı yeryüzünde soyunuzu korumak ve harika biçimde canınızı kurtarmak için beni önünüzden gönderdi… Siz bana kötülük düşündünüz, ama Tanrı bugün olduğu gibi birçok halkın yaşamını korumak için o kötülüğü iyiliğe çevirdi” (Yaratılış 45:7; 50:20).

Yusuf’un uzun yıllar boyunca maruz kaldığı sürgün ve kötü muamele içerisinde gösterdiği sabrın anahtarı ne olmuş olabilir? Cevap şu: Tanrı’nın egemen, gelecek lütfuna iman – O’nun en plan dışı yeri ve en plan dışı zamanı alıp hayal edilebilecek en mutlu sona dönüştüren her şeye egemen lütfuna olan iman.

Bizim sabrımızın anahtarı da budur. Tanrı’nın bizlerin yaşamının en garip ve en sancılı dönemeçlerinde dahi bizim için çalıştığına inanıyor muyuz?

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın