Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İnanmayanlar Uğruna Nasıl Dua Edilir?

İnanmayanlar Uğruna Nasıl Dua Edilir?

137 kez okundu.

Kardeşler! İsrailliler’in kurtulmasını yürekten özlüyor, bunun için Tanrı’ya yalvarıyorum. (1. Korintliler 10:1)

Pavlus, Tanrı’ya İsrail’i Mesih’e döndürmesi için dua etmektedir. Onların kurtuluşu için dua etmektedir! Faydasız etkiler için değil, faydalı etkiler için dua etmektedir. Bizim de böyle dua etmemiz gerekir.

Tanrı’nın Yeni Antlaşma vaatlerini alıp bunların kendi çocuklarımıza, komşularımıza ve dünyanın Müjde hizmetinin yapıldığı her alanına işlemesi için O’na yakarmalıyız.

Ey Tanrı, onların bedenlerinden o taştan yürekleri çıkart ve onlara etten yeni yürekler ver. (Hezekiel 11:19)

Onların yüreklerini sünnet et ki seni sevsinler! (Yasa’nın Tekrarı 30:6)

Baba, Ruhu’nu onların içine koy ve senin kurallarına uymalarını sağla. (Hezekiel 36:27)

Onları tövbeye getir ve gerçeğin bilgisine kavuşmalarını sağla. Öyle ki, İblis’in tuzağından kurtulabilsinler. (2. Timoteos 2:25-26)

Yüreklerini aç ki Müjde’ye inansınlar! (Elçilerin İşleri 16:14)

Tanrı’nın her şeye egemenliğine –O’nun insanları seçip yürekleri nasır tutmuş bu günahkârları imana ve kurtuluşa getirmedeki mutlak hakkına ve gücüne– inandığımızda, tutarlılıkla ve Kutsal Kitap’ın kaybolmuş kişilerin Mesih’e döneceğine ilişkin yaptığı büyük vaatlerin güvencesiyle dua edebilmemiz de mümkün olur.

Böylece, Tanrı bu şekilde edilen dualardan hoşnut olur çünkü bu tür bir dua, seçimde ve kurtuluşta özgür ve egemen olan Tanrı’ya layık olduğu gücü ve onuru atfetmektedir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın