Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Canım Tanrı’ya Susar

Canım Tanrı’ya Susar

90 kez okundu.

Geyik akarsuları nasıl özlerse, canım da seni öyle özler, ey Tanrı! Canım Tanrı’ya, yaşayan Tanrı’ya susadı; ne zaman görmeye gideceğim Tanrı’nın yüzünü? (Mezmurlar 42:1-2)

Bu sözleri bizim için bu denli güzel ve bu denli can alıcı yapan şey, Davut’un canının temelde o anki tehdit edici durumlardan kurtulmayı özlememesidir. Canının susadığı şey, temelde düşmanlarından kurtulmak veya onların yıkıma uğraması değildir.

Sıkıntıdan kurtulmak istemek ve bu hususta dua etmek yanlış değildir. Bazen düşmanın yenilgisi için dua etmek doğrudur. Ancak hepsinden çok daha önemlisi, Tanrı’nın kendisidir.

Mezmurlar’da Tanrı’yla birlikte düşünüp hissettiğimizde, ortaya çıkan asıl sonuç şudur: Tanrı’yı sevmeye başlar, Tanrı’yı görmek ve O’nunla olmak ister ve Tanrı’ya hayranlık duyup O’nu yüceltmekten tatmin buluruz.

2. ayetin olası bir çevirisi şöyledir: “Ne zaman gelecek ve Tanrı’nın yüzünü göreceğim?” Bu soruya nihai cevap Yuhanna 14:9’da ve 2. Korintliler 4:4’te verilmektedir. İsa şöyle demiştir: “Beni görmüş olan, Baba’yı görmüştür.” Pavlus da tövbe ve imanla Mesih’e döndüğümüzde, “Tanrı’nın görünümü olan Mesih’in yüceliğiyle ilgili Müjde’nin ışığı”nı gördüğümüzü söylemiştir.

Mesih’in yüzünü gördüğümüzde, Tanrı’nın yüzünü görürüz. Ayrıca 2. Korintliler 4:4 ve 6’da Pavlus der ki, O’nun ölümünün ve dirilişinin Müjdesi’ni duyduğumuzda, Mesih’in yüzünün görkemini görürüz. O, buna “Tanrı’nın görünümü olan Mesih’in yüceliğiyle ilgili Müjde’nin ışığı” demektedir. Ya da şöyle der (6. ayette): “İsa Mesih’in yüzünde parlayan kendi yüceliğini tanımamızdan doğan ışık.”

Rab canınızın Tanrı’nın yüzünü görmeye duyduğu açlığı ve susuzluğu arttırsın. Tanrı’nın görünümü olan Mesih’in yüceliğiyle ilgili Müjde’nin ışığı aracılığıyla, bugün dahi, size bu arzuyu bahşetsin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın