Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Golgota’daki Her Bir Adım, Sevgi Demekti

Golgota’daki Her Bir Adım, Sevgi Demekti

140 kez okundu.

Sevginin ne olduğunu Mesih’in bizim için canını vermesinden anlıyoruz. (1. Yuhanna 3:16)

Mesih acı çekmeye nasıl kasıtlı olarak gittiyse, sevgisi de bir o kadar bilinçliydi. Eğer canını kendi isteğiyle, belirli bir sebeple verdiyse, bunun sebebi bizdik. Sebebi sevgiydi.

“İsa, bu dünyadan ayrılıp Baba’ya gideceği saatin geldiğini biliyordu. Dünyada kendisine ait olanları hep sevmişti; sonuna kadar da sevdi” (Yuhanna 13:1).

Golgota yolundaki her bir adım, “Seni seviyorum” demekti.

Bu yüzden, Mesih’in canını vermesinin ardında yatan sevgisini hissedebilmemiz için, bu sevginin ne denli maksatlı olduğunu görmemiz iyi olur.

Petrus’un oradaki görevlinin kafatasını ortadan ikiye bölmek istediği ancak yalnızca kulağını kesebildiği o şiddet dolu andan sonra, İsa’nın ne söylediğine bakın: O zaman İsa ona, “Kılıcını yerine koy!” dedi. “Kılıç çekenlerin hepsi kılıçla ölecek. Yoksa Babam’dan yardım isteyemez miyim sanıyorsun? İstesem, hemen şu an bana on iki tümenden fazla melek gönderir. Ama böyle olması gerektiğini bildiren Kutsal Yazılar o zaman nasıl yerine gelir?” (Matta 26:52-54)

İsa’nın ölümünün detayları, çok öncesinden Eski Antlaşma yazılarında verilmektedir. Ancak şu daha da şaşırtıcıdır ki, İsa yaptığı seçimleri, Kutsal Yazılar’ın yerine gelebilmesi amacıyla titiz, maksatlı bir şekilde yapmaktadır.

İsa, Matta 26:54’te böyle yaptığını söylemektedir: “Ama böyle olması gerektiğini bildiren Kutsal Yazılar o zaman nasıl yerine gelir?”

Bir başka deyişle, atabileceğim adımı atmamayı seçiyorum çünkü Kutsal Yazılar’ı biliyorum. Halkımın kurtuluşa kavuşması için ne olması gerektiğini biliyorum. Tanrı Sözü’nde benim hakkımda öncesinde yazılanları yerine getirmek benim seçimim. Bu yolun her adımında, halkımı sonuna dek sevmek benim seçimim ve onların bunu hissetmesini istiyorum. Tümüyle güvende ve özgür olmalarını ve bu dünyadan tamamen farklı olmalarını istiyorum.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın