Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Burada Hakaret, Orada Ödül

Burada Hakaret, Orada Ödül

129 kez okundu.

Böylesi akarsu kıyılarına dikilmiş ağaca benzer, meyvesini mevsiminde verir, yaprağı hiç solmaz. Yaptığı her işi başarır. (Mezmur 1:3)

Mezmurlar 1:3’teki vaat, Mesih’e nasıl işaret etmektedir?

Şöyle diyor: “Yaptığı her işi başarır.” Doğru olanlar, yaptıkları her işi başarırlar. Bu saf bir düşünce mi yoksa cidden doğru mu?

Bu yaşamda görünen gerçekten o ki, kötüler başarılı olmakta. “Kızıp üzülme işi yolunda olanlara, kötü amaçlarına kavuşanlara!” (Mezmurlar 37:7). “Kötülük edenler başarılı oluyor, Tanrı’yı deneyenler cezadan kurtuluyor” (Malaki 3:15).

Ayrıca bu yaşamda doğrular genellikle acı çekmekte ve iyilikleri de hakaretle ödüllendirilmekte. “Eğer Tanrımız’ın adını unutsaydık… Tanrı bunu ortaya çıkarmaz mıydı? … Senin uğruna her gün öldürülüyoruz, kasaplık koyun sayılıyoruz” (Mezmurlar 44:20-22). Mezmur yazarları bunu bizzat biliyorlardı. Biz burada onların bilmedikleri bir şeye itiraz etmiyoruz.

Dolayısıyla, Mezmur yazarı burada “yaptığı her iyi başarır” derken, saflık etmemektedir. Bu yaşamdaki belirsizlikler aracılığıyla ölüm sonrasındaki yaşama, yaptığımız her şeyin etkisinin -gerçek başarının- görüleceği o yaşama işaret etmektedir.

Pavlus da böyle düşünmüştü.

Ey ölüm, zaferin nerede?

İlk olarak, Mesih’in ölüm üzerindeki zaferini kutlar. “Ey ölüm, zaferin nerede? … Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla bizi zafere ulaştıran Tanrı’ya şükürler olsun!” (1. Korintliler 15:55, 57).

Sonrasında, şu çıkarımı yapar: Bu zaferden dolayı, imanlıların yapmış olduğu her bir şey başarılı olacaktır. “Bu nedenle, sevgili kardeşlerim, Rab yolunda verdiğiniz emeğin boşa gitmeyeceğini bilerek dayanın, sarsılmayın, Rab’bin işinde her zaman gayretli olun” (1. Korintliler 15:58). Eğer bir şey boşa gitmiyorsa, başarılı olur.

İsa bizim yerimize ölerek, yapılan her iyi işin er ya da geç başarılı olacağının garantisini vermiştir. “Herkesin yaptığı her iyiliğin karşılığını Rab’den alacağını biliyorsunuz” (Efesliler 6:8). “Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size! Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür” (Matta 5:11-12). Burada iftiraya uğruyoruz. Orada ödüllendiriliyoruz.

Eski Antlaşma’da safça görünen şey (“yaptığı her işi başarır”), temelde Mesih’in eylemine ve diriliş gerçeğine işaret etmektedir. KatharinavonSchlegel’in o harika ilahisinde, “Sakin Ol Ey Canım” adlı ilahisinde söylediği gibi, “Sakin ol, ey canım! İsa’n verebilir karşılığını / Taşıdığı tüm o dolulukla.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın