Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sevincin Yedi Kaynağı

Sevincin Yedi Kaynağı

112 kez okundu.

Bütün sıkıntılar arasında sevincim sonsuzdur. (2. Korintliler 7:4)

Pavlus’un sıra dışı olan yönü, sevincinin işler iyi gitmediğinde dahi ne denli kalıcı olduğuydu.

Bu kalıcı sevinç nereden geldi?

Öncelikle, bunu İsa öğretmişti: “İnsanlar sizden nefret ettikleri… zaman ne mutlu size! O gün sevinin, coşkuyla zıplayın! Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür” (Luka 6:22-23). İsa uğruna karşılaşılan zorluklar göklerdeki kazancınızı arttırır ve bu hazine, dünyadakinden çok daha kalıcıdır.

İkincisi, bu sevinç kendi çabalarımızdan, hayal gücümüzden ya da yetiştirilme tarzımızdan değil, Kutsal Ruh’tan gelir. “Ruh’un ürünüyse… sevinç[tir]” (Galatyalılar 5:22). “Siz de büyük sıkıntılara karşın, Kutsal Ruh’un verdiği sevinçle Tanrı sözünü kabul ederek bizi ve Rab’bi örnek aldınız” (1. Selanikliler 1:6).

Üçüncüsü, bu sevinç Tanrı’nın Egemenliği’ne ait olmaktan gelir. “Çünkü Tanrı’nın Egemenliği, yiyecek içecek sorunu değil, doğruluk, esenlik ve Kutsal Ruh’ta sevinçtir” (Romalılar 14:17).

Dördüncüsü, bu sevinç imanla, yani Tanrı’ya inanmaktan gelir. “Umut kaynağı olan Tanrı, Kutsal Ruh’un gücüyle umutla dolup taşmanız için iman yaşamınızda sizleri tam bir sevinç ve esenlikle doldursun” (Romalılar 15:13). “Bundan emin olarak kalacağımı biliyorum. İmanda gelişip sevinmeniz için hepinizle birlikte olmaya devam edeceğim” (Filipililer 1:25).

Beşincisi, bu sevinç İsa’yı Rab olarak görmekten ve bilmekten gelir. “Rab’de her zaman sevinin!” (Filipililer 4:4).

Altıncısı, bu sevinç bizim aldatıcı durumlardan ziyade sevinç kaynaklarına odaklanmamızı sağlamak için sıkıca çabalayan iman kardeşlerinden gelir. “Sevinmeniz için sizinle birlikte çalışıyoruz” (2. Korintliler 1:24).

Yedincisi, bu sevinç sıkıntıların kutsallaştırıcı etkisinden gelir. “Sıkıntılarla da övünüyoruz. Çünkü biliyoruz ki, sıkıntı dayanma gücünü, dayanma gücü Tanrı’nın beğenisini, Tanrı’nın beğenisi de umudu yaratır” (Romalılar 5:3-4).

Eğer henüz “sevincim sonsuzdur” diyen Pavlus gibi değilsek, bizi böyle olmaya çağırıyor. “Mesih’i örnek aldığım gibi, siz de beni örnek alın” (1. Korintliler 11:1). Üstelik bu birçoğumuz için içten dua etme çağrısıdır. Çünkü Kutsal Ruh’taki sevinç yaşamı, doğaüstü bir yaşamdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın