Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Müjde Hizmetkârı İçin İlaç

Müjde Hizmetkârı İçin İlaç

110 kez okundu.

“Tanrı için her şey mümkündür.” (Markos 10:27)

Here şeye egemen lütuf, Hristiyan Hedonist için yaşam pınarıdır. Çünkü Hristiyan Hedonist’in en çok sevdiği deneyim, Tanrı’nın bu egemen lütfunun onu doldurması ve başkalarının iyiliği için ondan dışarı taşmasıdır. 

Hristiyan Hedonist Müjde hizmetkârları, “ben değil, Tanrı’nın bende olan lütfu” deneyimini severler (1. Korintliler 15:10). Kendi Müjde emeklerinin meyvesinin tümüyle Tanrı’da olduğu gerçeğinden zevk alırlar (1. Korintliler 3:7; Romalılar 11:36).

Efendileri onlara, “Bensiz hiçbir şey yapamazsınız” dediğinde (Yuhanna 15:5), hissettikleri tek şey mutluluktur. Tanrı’nın yeni yaratılışın o taşınması imkânsız olan yükünü onların omuzlarından alıp kendi omuzlarına yüklediği gerçeğiyle birlikte, sevinçle zıplayan kuzular gibi coşarlar. Gönülsüzlük etmeksizin şöyle derler: “Herhangi bir şeyi kendi başarımız olarak saymaya yeterliyiz demek istemiyorum; bizi yeterli kılan Tanrı’dır” (2. Korintliler 3:5).

Tatil için hizmetten evlerine geri döndüklerinde, onlara kiliselere şunu söylemekten daha çok sevinç veren bir şey yoktur: “Ulusların söz dinlemesi için Mesih’in benim aracılığımla yaptıklarından başka şeyden söz etmeye cesaret edemem” (Romalılar 15:18).

“Tanrı için her şey mümkündür!” Bu sözler onlara bir yandan umut, bir yandansa alçakgönüllülük sağlar. Bu sözler umutsuzluğa ve gurura karşı ilaçtır. Dolayısıyla, Müjde hizmetkârı için mükemmel olan ilaçtır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın