Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kuşkularınızla Savaşın

Kuşkularınızla Savaşın

115 kez okundu.

Ey kardeşler, hiçbirinizde diri Tanrı’yı terk eden kötü, imansız bir yüreğin bulunmamasına dikkat edin. Birbirinizi her gün yüreklendirin. Öyle ki, hiçbirinizin yüreği günahın aldatıcılığıyla nasırlaşmasın. Çünkü Mesih’e ortak olduk. Yalnız başlangıçtaki güvenimizi gevşemeden sonuna dek sürdürmeliyiz. (İbr. 3:12-14).

İbraniler mektubunun yazarı, sadık Musa’dan söz ettikten (İbr. 3:1-6) ve okurlarına İsrail’in itaatsizliğiyle imansızlığını hatırlattıktan (7-11. ayet) sonra, okurlarını (Yahudi asıllı imanlıları ve sizi!) uyararak İsrail’in kötü örneğini izlememelerini söylüyor. İmansızlığın yüreğinizi yozlaştırmasına izin vermemeye dikkat edin. Pornografiyle savaşırken, Tanrı’nın
sizi değiştirme gücünden kuşku duyuyor musunuz? Ya da diri bir Tanrı’nın var olduğundan kuşku duyuyor musunuz?

İsyan eden ve yürekleri sapan İsrailliler (İbr. 3:8, 10) veya “Tanrı yoktur” diyen akılsızlar gibi (Mez. 14:1), belki siz de kuşkuyla mücadele ediyorsunuz. Özellikle ayartılara teslim olduğunuz günlerde şöyle düşünmek çok kolaydır:

• Belki de Tanrı aslında o kadar da iyi değil veya sadece bana karşı iyi değil.
• Tanrı’nın umurunda değilim. Beni sevmiyor ve vaatlerini yerine getirmiyor.
• Mesih’in ölümü yetersiz kalıyor ve merhameti bana ulaşmıyor.
• Belki de imanım artık fark yaratmıyor.

Bunların herhangi biri sizin için geçerli mi? Eğer cinsel günah hayatınızı yönetiyorsa, kuşkular birikecektir. Nasırlaşan yüreğinizde imansızlık tohumları kök salacaktır. İbraniler mektubunun yazarı, diri Tanrı’dan uzaklaşmayasınız diye kendinizi imansızlığa vermemeniz yönünde uyarıda bulunuyor (İbr. 3:12). Yahudi asıllı imanlılar için bu (yani kendilerini
imansızlığa vermek), Mesih’i terk edip Museviliğe dönmek anlamına geliyordu. Peki kuşku sizi nereye götürüyor?

Kuşkularla Mücadele

Hayatınıza bulaşan kuşkular hakkında ne yapabilirsiniz? Kuşkuyla kendi başınıza savaşamazsınız. Diğer imanlıların günlük teşvikine ihtiyacınız var (İbr. 3:13). Size neyin gerçek olduğunu söyleyecek, kuşkularınızı çürütecek ve size çarmıhı gösterecek imanlılar topluluğuna ihtiyacınız var. Mesih’in egemenliğinde kimse tek başına savaşmak zorunda değildir. Kuşkularınızla savaşırken sizi günlük lütuf bekliyor.

Başkalarının size yardımcı olmasını mı bekliyorsunuz? Vazgeçin! Sorumluluğunuz şudur: Müjde’yle ilgili başlangıçtaki inanç ve kararlılığınızı gevşemeden sona dek sürdürmek (İbr. 3:14). Mesih’e iman fark yaratır. Gerçek Hristiyanlar sona dek dayanacaklardır.

Sona dek dayanıp dayanamayacağınıza dair kuşku duyabilirsiniz. Bazı günler, “Bununla savaşmanın artık ne yararı kaldı?” diye düşünebilirsiniz. Günah aldatıcıdır. Adem ve Havva’yı bahçede aldattığı gibi (Yar. 3), sizi de yanlış yönlendirip yüreğinizi nasırlaştırabilir (İbr. 3:13). İmansızlığa teslim olmayın. İmanlı dostlarınızdan ya da danışmanlarınızdan yardım isteyin, kuşkularınızı reddedin ve Tanrı’nın sizi Mesih aracılığıyla özgür kılabileceğine güven duyun.

Düşünün: Hayatınızda imansızlığın hangi kötü meyveleri kendisini gösteriyor? Kendinizi başkalarından soyutladınız mı?
Tanrı’nın karakterine ve gücüne güvenmekte zorluk mu çekiyorsunuz? Sinirli, moralsiz, öfkeli, üzgün ya da korku dolu mu oldunuz? Kiliseye gitmeyi, Tanrı’nın Sözü’nü okumayı ve dua etmeyi bıraktınız mı?

Düşünün: Yüreğinizin Tanrı’ya karşı nasırlaştığı bir noktaya geldiyseniz, vazgeçmeyin. Tanrı’ya merhameti için yakarın.

Harekete Geçin: Kuşkularınızı yazın ve dua konusu yapmaya başlayın. Dualarınız sade olabilir: “Tanrım, senin iyiliğine güvenmekte zorluk çekiyorum. Lütfen bana yardım et.”

Yazar: DEEPAK REJU

Bir yanıt yazın