Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Umut, Her Şeyi Değiştirir

Umut, Her Şeyi Değiştirir

164 kez okundu.

Efesliler 1:3-5; Bizi Mesih’te her ruhsal kutsamayla göksel yerlerde kutsamış olan Rabbimiz İsa Mesih’in Babası Tanrı’ya övgüler olsun. O kendi önünde sevgide kutsal ve kusursuz olmamız için dünyanın kuruluşundan önce bizi Mesih’te seçti. Kendi isteği ve iyi amacı uyarınca İsa Mesih aracılığıyla kendisine oğullar olalım diye bizi önceden belirledi.

Bizler kurtuluşu hak edecek bir şey yapmadık. Her şeyi Tanrı sağladı. Bizler Tanrı’nın çocukları olarak kabul edilmekle kalmıyoruz, aynı zamanda her türlü ruhsal kutsamaya da sahibiz. Bu ruhsal kutsamalar, içimizde yaşayan Kutsal Ruh aracılığıyla bizlere veriliyor. İsa Mesih, çarmıha gerilmeden önceki gün öğrencilerine şöyle seslendi: ‘‘Ama Baba’nın benim adımla göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak.’’ (Yuhanna 14:26)

Kutsal Ruh, sadece Yardımcımız ve öğretmenimiz değil, aynı zamanda esenlik verenimizdir. İsa, kendisini takip edenleri zor günlerin beklediğini biliyordu. Zulme ve dışlanmaya maruz kalacak, hatta yaşamlarını Rab uğruna feda edeceklerdi. Ancak tüm sıkıntıların ortasında Rab bizleri yalnız ve umutsuz bırakmadı. Bu yüzden Hristiyanlar olarak farklıyız. Yarın için endişe duymamıza gerek yok. İsteklerimiz olacaktır, ancak son sözü Tanrı’nın söylediğini unutmamalıyız. Çünkü her şey O’nun aracılığıyla ve O’nun için yaratıldı. (Koloseliler 1:16)

Umut insanlarıyız

Bizler umut insanlarıyız. Tek bir umudumuz var, ancak bu büyük umut her şeyi değiştirebilecek güce sahip. İsa Mesih’in ölümden dirildiği bir gerçektir. Bizler de imanımız sayesinde ölümden dirileceğiz ve sonsuz yaşama kavuşacağız. Bizler diriliş insanlarıyız, bu Rab’de sahip olduğumuz kimliğimizdir.

Sıkıntılarla dolu bir dünyada Tanrı’nın halkı olarak her zamankinden daha fazla umuda ihtiyacımız var. Sıkıntılar çevremizi sardığında umudumuzu korumak zor olabilir. Ancak böyle zamanlarda biz de Davut gibi seslenebiliriz: ‘‘Gözümü Rab’den ayırmam, sağımda durduğu için sarsılmam.’’ (Mezmur 16:8)

İyi haber şu ki, umudumuz yaşıyor. Kutsal Kitap, İsa’nın umutsuzlar için umut, kederliler için sevinç olduğunu söylüyor. İsa Mesih gücümüz, sığınağımız ve zor zamanlarda Kayamız’dır. Gözlerimizi Tanrı’nın eşsiz gücüne ve sevgisine çevirdiğimizde, O’nun huzurunda sorunlarımızın kaybolduğunu görürüz. Zorluklara karşı ancak Rab ile mücadele edersek zafer kazanabiliriz.

Düşünün: Tanrı’nın vaatlerine güvenmede zorluk çektiğiniz zamanlar oluyor mu? Sıkıntıların sona ermeyeceğini hiç düşündünüz mü?

Harekete Geçin: Bugün karşı karşıya olduğunuz ‘dağa’ bakmak yerine, İsa Mesih’e bakmaya başlayın. O’nun kimliğine odaklanın ve etrafınızda ne yaşanırsa yaşansın, O’nun sözüne sadık kalın. Unutmayın, Göksel Babanız evrenin Yaratıcısı’dır ve sizler O’nun biricik eseri ve çocuğusunuz.

Yazar: SİNEM MELİS YILDIRIM

Bir yanıt yazın