Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Şanı İçin Dua Edin

O’nun Şanı İçin Dua Edin

114 kez okundu.

“Bunun için siz şöyle dua edin: ‘Göklerdeki Babamız, adın kutsal kılınsın’” (Matta 6:9)

Kutsal Yazılar birçok kez Tanrı’nın bir şeyleri “adı uğruna” yaptığını söylemektedir.

Adı uğruna bana doğru yollarda öncülük eder. (Mezmurlar 23:3)

Ya RAB, adın uğruna, suçumu bağışla. (Mezmurlar 25:11)

Adı uğruna kurtardı onları. (Mezmurlar 106:8)

Adım uğruna öfkemi geciktiriyorum. (Yeşaya 48:9)

Mesih’in adı uğruna günahlarınız bağışlandı. (1. Yuhanna 2:12)

Eğer bu ifadelerde (ve başka birçok yerde) Tanrı’nın yüreğini temelde neyin harekete geçirdiğini sorarsanız, cevap O’nun kendi adının bilinmesinden ve onurlandırılmasından zevk aldığı olacaktır.

Adın Kutsal Kılınsın

Edilebilecek ilk ve en önemli dua, “Adın kutsal kılınsın” demektir. Eskiden bunun “Haleluya! Rab’bin adı kutsaldır!” gibi bir övgü ifadesi olduğunu düşünürdüm. Ancak bu bir övgü ifadesi değildir. Bu bir yakarış, bir duadır. Hatta, bir anlamda emir kipi içermektedir. Rab, olsun! Olmasını sağla! Adın kutsal kılınsın. Bu benim ricam, duamdır. Seni bunu yapmaya çağırıyorum. İnsanların adını kutsal kılmalarını sağla. Benim, adını kutsal kılmamı sağla!

Tanrı adını her geçen gün daha fazla insanın kutsal kılmasını sever. Oğlu da bu sebeple Hristiyanları bu uğurda dua etmeye çağırmaktadır. Hatta, İsa bunu ilk ve en yüce dua konumunda tutmaktadır. Çünkü bu, Baba’nın ilk ve en yüce olan tutkusudur.

“Rab, adını her geçen gün daha fazla insanın kutsal kılmasını sağla.” Yani, adına saygı duymalarını, tapmalarını, hürmet göstermelerini, ondan zevk almalarını, ona şeref ve övgü getirmelerini sağla. Bunu yapanların sayısı her geçen gün daha da artsın! Gördüğünüz üzere, bu aslında tam da bir Müjde hizmetkârı duasıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın