Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hedonistliğin (Hazcılığın) H’si Bile Yok

Hedonistliğin (Hazcılığın) H’si Bile Yok

154 kez okundu.

“Yeryüzünde kendinize hazineler biriktirmeyin. Burada güve ve pas onları yiyip bitirir, hırsızlar da girip çalarlar. Bunun yerine kendinize gökte hazineler biriktirin. Orada ne güve ne pas onları yiyip bitirir, ne de hırsızlar girip çalar.”  (Matta 6:19-20)

Yüksek meblağlarla haşır neşir olan binalardan avazımız çıktığı kadar bağırıp iletmemiz gereken mesaj şudur: Ey dünyasal adam, sende hedonistliğin h’si bile yok!

Enflasyon güveleriyle ve ölüm pasıyla yenip biten o yüzde 2’lik zevk getirileriyle tatmin olmayı bırak. Yatırımını cennetin birinci sınıf, yüksek getirili, ilahi sigortayla korunan menkul değerlerine yap.

Yaşamı maddiyatın getirdiği rahatlığa, güvenliğe ve heyecana adamak, parayı sokağa atmak gibidir. Ancak yaşamı sevgi uğraşına yatırmak, aşılması ve sonlanması mümkün olmayan sevinç hisseleri kazandırır:

“Mallarınızı satın, sadaka olarak verin. [Böylece de] kendinize eskimeyen keseler, göklerde tükenmeyen bir hazine edinin. Orada ne hırsız ona yaklaşır, ne de güve onu yer” (Luka 12:33).

Bu mesaj son derece iyi bir haberdir: Mesih’e gelin. Nitekim sevinç ve zevklerin son bulmaz doluluğu, O’nun huzurundadır. Gelin, Hristiyan hedonizmi yolunda bize katılın. Nitekim Rab demiştir ki: Lüks içinde yaşamaktansa, sevmek daha bereketlidir! Hem şimdi, hem de sonsuza dek daha bereketlidir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın