Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İşitme Disiplini

İşitme Disiplini

106 kez okundu.

“Size karanlıkta söylediklerimi, siz gün ışığında söyleyin. Kulağınıza fısıldananı, damlardan duyurun.” (Matta 10:27)

Tanrı bazen bize gece eğitimi verir, öyle ki, O’nu işitmeyi ve O’na itaat etmeyi öğrenebilelim. Öten kuşlar karanlıkta şarkı söylerler, Tanrı da O’nu işitmeyi öğrenene kadar bizi “elinin gölgesinde” saklıyor (Yeşaya 49:2). “Size karanlıkta söylediğimi…” – Tanrı sizi karanlığa koyduğunda buna dikkat edin ve orada bulunduğunuz süre içerisinde ağzınızdan tek kelime çıkmasın. Tanrı’yla ilişkinizde veya hayattaki şartlarınız açısından şu anda karanlıkta mısınız? Eğer öyleyse sessiz kalın. Eğer karanlıktayken konuşmaya başlarsanız yanlış bir ruh haliyle konuşursunuz – karanlık, dinleme zamanı demektir. İnsanlara bundan bahsetmeyin; içinde bulunduğunuz karanlığın nedenlerini araştırmak için kitaplar devirmeyin; sadece dinleyin ve itaat edin. İnsanlara bahsederseniz, Tanrı’nın ne söylediğini işitemezsiniz. Karanlıktayken dinleyin ve ışığa geri döndüğünüzde Tanrı başka bir kişi için size çok değerli bir mesaj verecektir.

Her karanlık zamanından sonra bir keyifle beraber alçaltılmayı da yaşarız. Yalnızca keyif olursa, Tanrı’yı gerçekten işitip işitmediğimiz konusunda şüphe duyarım. Tanrı’nın konuştuğunu duymaktan keyif almalıyız, ama bundan da çok O’nu işitmek için bu kadar beklediğimizden dolayı alçaltılmayı yaşamalıyız. Bundan sonra kendi kendimize hayretle, “Tanrı’nın bana söylediklerini dinlemekte ve anlamakta ne kadar da yavaş davranmışım” deriz. Ama Tanrı bunu günlerdir, hatta haftalardır söylemektedir. Fakat sonra yüreğinize uysallık getirecek olan alçakgönüllülük armağanını verir size, bu uysallık da O’nu her zaman işitmenizi sağlar.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın