Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yumuşak Huyluluk Nedir?

Yumuşak Huyluluk Nedir?

120 kez okundu.

“Ne mutlu yumuşak huylu olanlara! Çünkü onlar yeryüzünü miras alacaklar” (Matta 5:5)

Yumuşak huyluluk, Tanrı’ya güvenmemizle başlar. Sonrasında da, O’na güvendiğimiz için, her şeyi O’na bırakırız. Kaygılarımızı, hayal kırıklıklarımızı, planlarımızı, ilişkilerimizi, işlerimizi, sağlımızı O’na teslim ederiz.

Sonraysa sabırla Rab’bi bekleriz. Her şeyi kendi yüceliği ve bizim iyiliğimiz için en iyi şekilde gerçekleştireceği noktasında O’nun zamanlamasına, gücüne ve lütfuna güveniriz.

Tanrı’ya güvenmenin, kaygılarımızı O’na teslim etmemizin ve O’nu sabırla beklememizin sonucunda, aniden ve aksi bir şekilde öfkelenmeyiz. Tersine, gazaba yer bırakır ve dilediği takdirde bizim öcümüzü alması için davamızı Tanrı’ya teslim ederiz.

Sonrasında, Yakup’un söylediği gibi, bu sessiz güvenin içerisinde konuşmakta yavaş ve dinlemekte çabuk oluruz (Yakup 1:19). Akıllı, ölçülü ve düzeltmelere açık oluruz (Yakup 3:17). Yakup bunu “bilgelikten doğan alçakgönüllülük” olarak adlandırmaktadır (Yakup 3:13).

Yumuşak huyluluk, öğrenmeyi sever. Bir dostun düzeltici yaralayışlarını değerli sayar (Süleyman’ın Özdeyişleri 27:6). Günah veya hata içerisinde olduğu görülen bir kişiye eleştirel bir söz söylemesi gerektiğinde, bunu kendi yanılma payını, günah karşısındaki kendi zaafını ve Tanrı’nın lütfuna olan mutlak bağımlılığını göz önünde tutarak yapar (Galatyalılar 6:1).

Yumuşak huyluluğunun sessizliği, açıklığı ve kırılganlığı çok güzel ve çok acı vericidir. Günahkâr doğamıza tümüyle karşıdır. Doğaüstü bir yardım gerektirir.

Eğer İsa Mesih’in bir öğrencisiyseniz –eğer O’na güveniyor, her şeyi O’na bırakıyor ve O’nu sabırla bekliyorsanız– Tanrı size zaten yardım etmeye başlamıştır ve daha da çok yardım edecektir.

Ayrıca O’nun size başlıca yardım etme şekli, yüreğinizi İsa Mesih’le ortak bir mirasçı olduğunuza ve dünyayla birlikte içindeki her şeyin sizin olduğuna ilişkin güvenle doldurmasıdır (1. Korintliler 3:21-23). Yumuşak huylular yeryüzünü miras alırlar.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın