Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İşitmeye Adanmış Olmak

İşitmeye Adanmış Olmak

118 kez okundu.

”Samuel, ‘Konuş, kulun dinliyor’ diye yanıtladı.” (1.Samuel 3:10)

Tanrı’dan bir şeyi istekle ve dikkatli bir şekilde dinlemiş olmam, O’nun söyleyeceği her şeyi yerine getireceğim anlamına gelmez. Aklımın ve yüreğimin Tanrı’nın söylediklerine duygusuzluğu, O’na karşı sevgimin ve saygımın eksik olduğunu gösterir. Eğer arkadaşımı seviyorsam isteğini içgüdüsel olarak fark ederim. İsa şöyle dedi: “…benim dostlarım olursunuz” (Yuhanna 15:14). Bu hafta Rabbim’in buyruklarından itaat etmediklerim oldu mu? Bunun İsa tarafından verilmiş bir buyruk olduğunun farkında olsaydım bu kadar açık bir şekilde itaatsizlik etmezdim. Fakat çoğumuz Tanrı’ya karşı inanılmaz bir saygısızlık içerisindeyiz, çünkü O’nu işitemiyoruz. O da aynı şekilde henüz bize konuşmamış olabilir.

Ruhsal yaşamımın amacı, İsa Mesih’le öylesine yakın bir ilişkidir ki Tanrı’yı her zaman duyarım ve Tanrı’nın beni her zaman işittiğini bilirim (bkz. Yuhanna 11:41). Eğer İsa Mesih’le birleşmişsem, O’nu işitmeye adanmış olmamla Tanrı’yı her zaman duyarım. Bir çiçek, bir ağaç veya Tanrı’nın bir kulu Tanrı’nın mesajını bana açabilir. Duymamı engelleyen şey, diğer şeylere gösterdiğim dikkattir. Tanrı’yı dinlemek istemiyor değilim, ama hayatımı olması gerektiği gibi adamıyorum. Çevremdeki şeylere, hatta hizmetime ve kendi dini inançlarıma adanmış durumdayım. Bu durumda Tanrı her ne istiyorsa söyleyebilir, ama ben O’nu işitemem.

Tanrı çocuğunun tavrı, “Konuş, kulun dinliyor” diyebilmek olmalıdır. Dinlemeye adanmış olma konusunda kendimi beslememiş ve geliştirmemişsem, Tanrı’nın sesini sadece belli zamanlarda işitebilirim. Bunun dışındaki zamanlarda etrafımdaki diğer şeylere –yapmak zorunda olduğumu düşündüğüm şeylere– yoğunlaştırdığım dikkatimden dolayı, O’nun sesine sağır olurum. Bu, Tanrı çocuğuna ait bir yaşam değildir. Bugün Tanrı’nın sesini işittiniz mi?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın