Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ne Zaman Tatmin Bulacağım?

Ne Zaman Tatmin Bulacağım?

157 kez okundu.

“Bana beslediğin sevgi onlarda olsun, ben de onlarda olayım diye senin adını onlara bildirdim ve bildirmeye devam edeceğim.” (Yuhanna 17:26)

En zevk veren şeyden, sınırsız ve artan bir enerji ve tutkuyla zevk alabildiğinizi düşünün.

Bu, şu an için yaşadığımız bir şey değildir. Bu dünyadaki mutlak tatminimizin önünde üç engel vardır:

  1. Bu dünyadaki hiçbir şey, yüreklerimizin en derin arzularını tatmin edecek kadar değer taşımamaktadır.
  2. En iyi hazinelerin, tüm değerleriyle tatlarını çıkaracak güçten yoksunuzdur.
  3. Bu dünyadaki şeylerden aldığımız zevk sonlanmaktadır. Hiçbir şey kalıcı değildir.

Ancak eğer İsa’nın Yuhanna 17:26’daki amacı gerçek olursa, bunların hepsi değişecektir. Babası’na bizimle ilgili şöyle dua eder: “Bana beslediğin sevgi onlarda olsun, ben de onlarda olayım diye senin adını onlara bildirdim ve bildirmeye devam edeceğim.” Tanrı kendi Oğlu’nu, günahkârları sevdiği gibi sevmemektedir. Oğul’u sever çünkü Oğul, sevgiye sonsuzlarca layıktır. Yani, Baba Oğul’u sever çünkü Oğul, sonsuzlarca sevilesidir. Bunun anlamı da, bu sevginin tümüyle zevk olduğudur. İsa, Tanrı’nın Oğul’daki zevkinin, bizim Oğul’daki zevkimizle aynı olması için dua etmektedir.

Eğer Tanrı’nın Oğul’daki zevki bizim zevkimiz olursa, zevkimizin odağı olan İsa kişisel olarak bitmek bilmez bir değere kavuşur. Asla sıkıcı, boş veya umut kırıcı olmaz. Tanrı’nın Oğlu’ndan daha büyük bir hazine hayal edilemez. 

Ancak bunun yanına İsa’nın dua ettiği bir diğer şeyi de ekleyin. O aynı zamanda bu tükenmez hazineden zevk alma yetimizin –enerjimizin, tutkumuzun– insani zayıflıklarımızla kısıtlanmaması için de dua etmektedir. Her şeye gücü yeten Babası nasıl zevk alıyorsa, biz de Tanrı Oğlu’ndan öyle zevk alırız.

Tanrı’nın kendi Oğlu’nda bulduğu zevk bizde ve bizim olur. Üstelik bu asla son bulmayacaktır çünkü ne Baba’nın ne de Oğul’un sonu vardır. Birbirlerine duydukları sevgi, bizim onlara olan sevgimiz olur ve dolayısıyla da onlara olan sevgimiz asla son bulmaz.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın