Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sağlıklı İlişkiyi Sürdürmek

Sağlıklı İlişkiyi Sürdürmek

108 kez okundu.

“Güveyin… dostu…” (Yuhanna 3:29)

İyilik ve paklık hiçbir zaman dikkati kendi üzerine çeken özellikler olmamalı, insanları İsa Mesih’e çeken mıknatıslar olmalı. Eğer benim kutsallığım insanları Tanrı’ya yönlendirmiyorsa, bu doğru bir kutsallık değildir; bu sadece insanlarda yakışıksız duygular ve kötü arzular uyandırıp onların doğru yoldan sapmalarını sağlayan bir etkidir. Çok harika bir aziz olan kişi, İsa Mesih’in kendisini anlatmak yerine, Mesih’in yalnızca onun için yapmış olduklarını anlatarak insanları Rab’be yönlendirmeye engel olabilir. Diğer insanlar bu düşüncede yalnız bırakılır: Kendisi için sadece, “Ne kadar da iyi bir adam!” denilir. Bu, –Ben büyümeliyim O değil– güveyin gerçek dostu olmak değildir.

Bu ilişkiyi korumak ve Güveye sadık kalmak için itaat de dahil olmak üzere her şeyden öte O’nunla erdemli ve hayati derecede önemli bir ilişki için daha dikkatli olmalıyız. Bazen itaat edecek hiçbir şey yoktur ve engel teşkil edebilecek hiçbir şey olmadığını gördüğümüzden tek görevimiz İsa Mesih’le esaslı bir ilişkiyi sürdürmektir. Bu yalnızca bazı durumlarda bir itaat meselesi olur. Bu zamanlarda bir kriz meydana gelirse Tanrı’nın isteğinin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Yaşamımızın çoğu bilinçli bir itaat içerisinde olmaya çalışmakla geçmez, fakat bu ilişkiyi –“güveyin dostu” oluşumuzu– sürdürmemizle geçer. Hıristiyan hizmeti gerçekten de İsa Mesih’in, kişinin baktığı tek şey olmaması için bir araç olabilir. “Güveyin” dostları olmak yerine Tanrı’nın silahlarını kullanarak O’na karşı çalışabilir ve başka insanlar için amatör tanrıcıklar olabiliriz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın