Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kurbanım Diri Mi?

Kurbanım Diri Mi?

136 kez okundu.

“…İbrahim bir sunak yaptı,… Oğlu İshak’ı bağlayıp sunaktaki odunların üzerine yatırdı.” (Yaratılış 22:9)

Bu olay Tanrı’nın bizden istediği en büyük şeyin ölüm sunusu olduğu yanlışının göstergesidir. Tanrı’nın bizden istediği, İsa’nın yaptığını yapmamızı sağlayacak ölüme aracılık eden sunu, yani yaşamlarımızın kurban edilmesidir. “Ya Rab, ben seninle birlikte… ölüme de gitmeye hazırım” değil (Luka 22:33), “seninle öylesine özdeşleşmek istiyorum ki Tanrı’ya hayatımı bir kurban olarak sunabileyim” demektir.

Tanrı’nın bizden bazı şeyleri bırakmamızı istediğini düşünüyor olabiliriz! Tanrı, İbrahim’i bu düşüncesinden arındırdı, bu temizleme süreci bizim hayatımız için de geçerlidir. Tanrı, bir şeyleri sadece bırakmış olmak için bırakmamızı söylemez, ama bu şeyleri bırakmaya değecek tek bir şey için yani O’nunla yaşamak için bırakmamızı söyler. Bu iş, hayatlarımızı tutan halatları bırakma meselesidir. İsa’nın ölümüyle özdeşleştiğimizde bu halatlar hemen gevşer. Sonra Tanrı’yla ilişkimiz olur ve böylece hayatlarımızı O’na bir kurban olarak sunabiliriz.

Bedeninizi ölüme teslim etmenizin Tanrı için hiçbir değeri yoktur. Tanrı sizin “diri bir kurban” olmanızı ister (Romalılar 12:1). İsa aracılığıyla saklanan ve kutsanan gücünüzün tamamına sahip olmak için O’na izin vermenizi bekler. Tanrı’yı hoşnut eden işte budur.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın