Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İç Varlığımızın Derinliklerini Dua İle Araştırmak

İç Varlığımızın Derinliklerini Dua İle Araştırmak

111 kez okundu.

“Ruhunuz, canınız ve bedeniniz…kusursuz olmak üzere korunsun.” (1.Selanikliler 5:23)

Ruhunuz, Kutsal Ruh’un büyük ve gizemli işi, varlığımızın ulaşamayacağımız derinliklerindedir. Mezmur 139’u okuyun. Mezmur yazarının anlattığı şudur: “Ya Rab, sen en erken sabahın, en uzak gecenin, dağların doruklarının ve uçsuz bucaksız denizlerin Tanrısısın. Ama ey Tanrım, ruhumun ufukları en erken sabahın ufuklarından daha geniştir, ruhumun karanlıkları yeryüzünün karanlıklarından daha karanlıktır, ruhumun zirveleri dağların doruklarından daha yüksektir, ruhumun derinlikleri tüm denizlerden daha derindir. Sen tüm bunların Tanrısı’sın, benim de Tanrım ol. Ne yüksekliklere ne de derinliklere erişemiyorum; ulaşamayacağım çok şey, erişemeyeceğim çok hayal var. Ey Tanrım, araştır beni.”

Tanrı’nın düşüncelerimizi bizden daha iyi koruyup kuvvetlendireceğine inanıyor muyuz? “…Oğlu İsa’nın kanı bizi her günahtan arındırır” (1.Yuhanna 1:7). Eğer bu ayet bilinçli olarak işlediğimiz bir günahtan bahsediyorsa Tanrı bize merhamet etsin. Günah yüzünden sersemlemiş kişi günahın farkında bile olmadığını söyleyecektir. Ama “O ışıkta olduğu gibi biz de ışıkta yürürsek” (1.Yuhanna 1:7), işlediğimiz günahtan arınma deneyimi ruhumuzun en yüksek ve en engin yerlerine ulaşacaktır. İsa Mesih’in hayatını besleyen Ruh bizim de hayatımızı doyuracaktır. Yalnızca ve yalnızca Kutsal Ruh’un mucizevi kutsallığı ile Tanrı tarafından korunduğumuzda ruhumuz, canımız ve bedenimiz saf bir doğruluk ile İsa’nın gelişine kadar bozulmadan kalır ve Tanrı’nın gözünde hüküm giymeyiz.

Tanrı’nın bu yüce ve esaslı gerçekleri hakkında derin derin düşünmeliyiz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın