Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Kendi Üzerine Ant İçtiğinde

Tanrı Kendi Üzerine Ant İçtiğinde

70 kez okundu.

Tanrı İbrahim’e vaatte bulunduğu zaman, üzerine ant içecek daha üstün biri olmadığı için kendi üzerine ant içerek şöyle dedi: “Seni kutsadıkça kutsayacağım; soyunu çoğalttıkça çoğaltacağım.” (İbraniler 6:13-14)

Değeri, şerefi, namusu, kıymeti, büyüklüğü, güzelliği ve şanı mevcut tüm değerli şeylerin birleşiminden bin kat daha fazla olan tek bir Kişi var: Tanrı’nın kendisi. Dolayısıyla, Tanrı bir ant içtiğinde, kendi üzerine ant içer.

Eğer O’nun kendi andını daha da güçlendirebilmesi mümkün olsa, onu da yapardı. Neden? Size umudunuzda güçlü bir teşvik sunabilmek için. Tanrı’nın kendi üzerine ant içerek söylediği şey şudur: Tanrı’nın kendisini hakir görmesi nasıl imkânsızsa, O’nun kendi vaat sözünü bozması da o kadar imkânsızdır. 

Tanrı evrendeki en büyük değerdir. Tanrı’dan daha değerli ya da daha muhteşem olan bir şey yoktur. Bu nedenle, Tanrı kendi üzerine ant içer. Bunu yaparak da şöyle demektedir: “Bende sahip olabileceğin en büyük güvenceye sahip olmanı istiyorum.” Daha büyük bir güvence mümkün olsa, İbraniler 6:13’e göre Tanrı bize onu da vermiş olurdu. “[Tanrı] üzerine ant içecek daha üstün biri olmadığı için kendi üzerine ant içti.”

İşte bizim Tanrımız budur. O’ndaki umudunuzu sarsılmaz kılmak için çıkabileceği en yükseğe çıkaran Tanrı’dır. Bu yüzden, sığınak bulmak için Tanrı’ya gidin. Dünyanın tüm o yapay, kendi kuyusunu kazan umutlarına sırt çevirin ve umudunuzu Tanrı’ya bağlayın. Sığınağımız ve umut kayamız olarak Tanrı gibi hiçbir şey ve hiçbir kimse yoktur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın