Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sevilmek İçin Değil, Sevmek İçin Yarışın

Sevilmek İçin Değil, Sevmek İçin Yarışın

167 kez okundu.

Birbirinize kardeşlik sevgisiyle bağlı olun. Birbirinize saygı göstermekte yarışın… Sevinenlerle sevinin, ağlayanlarla ağlayın. (Rom. 12:10, 15)

Başkaları başarılı olduğu zaman sevinir misiniz? Eğer boynunuzda altın madalya varsa, gümüş madalya alan birisinin başarısına sevinmek kolaydır. Ancak birisi sahnedeyse ve siz değilseniz, sevinmek zordur. Sizin istediğiniz terfii arkadaşınız almışsa, siz ya da eşiniz hamile kalamadığınız halde kilisede başka bir çift hamile kalmışsa, siz hâlâ beklerken akranınız okula girmişse, siz hâlâ bakınırken birisi evlenmişse, sevinmek zordur. Sevinenlere sevinmeye, ağlayanlara ağlamaya çağrıldığımız halde, kıskançlık bizi tam tersini yapmaya yöneltir. Kıskançlık başkaları ağlarken sevinir ve başkaları sevinirken ağlar. Kıskançlığın insanı için için yiyip bitirmesine şaşmamak gerek (Özd. 14:30).

Kıskançlık ve gurur genellikle bir aradadır. Yaralı gurur, kıskançlık doğurur. C. S. Lewis’in yazdığı gibi, “Gurur esasen rekabetçidir… Gurur diğer kişiden daha fazlasına sahip olmak dışında hiçbir şeyden zevk almaz. İnsanların zengin, zeki ya da güzel oldukları için gururlandıklarını söyleriz ama öyle değildirler. Başkalarından daha zengin, daha zeki ya da
daha güzel olukları için gururludurlar.”

Sevmek İçin Yarışın!

Performansa dayalı bir değer sistemi, başarınızdan ötürü insanlar size dikkat ettikleri, sizi övdükleri ve takdir ettikleri sürece önemli bir kişi olduğunuzu söyler. Böyle bir değer sistemiyle yaşayanlar, insan korkusuna köledirler. Buna şaşmamak gerekir! Onların kimliği, etkileyici olmaya dayalıdır. Kendi yüreğimde bu tür kıskanç insan korkusu olduğunu fark ettiğimde, dua ederek vites değiştirmeyi yararlı bulurum: Tanrım, onlara nasıl baktığım beni endişelendiriyor. Onları sevmekle daha fazla ilgili olmama yardım et. Onlar benim hakkımda ne düşünürlerse düşünsünler, onlara hizmet etmeme ve onların iyiliğini için çalışmama yardım et. Rekabet göstermemiz gereken alan, birbirimize hizmet etme ve saygı gösterme alanıdır (bkz. Rom. 12:10).

Düşünün: Başkalarının sizi zeki, hoş, sevimli ya da yetenekli bulup bulmadığından endişe ediyor musunuz? Bir görevi tamamlamadan önce ve tamamladıktan sonra, insanların sizi nasıl gördüklerini mi yoksa onların ihtiyaçlarını karşılamış olmayı mı daha çok önemsiyorsunuz?

Harekete Geçin: Dua ettiğiniz bir kişiye kıskançlık beslemek zordur. İmrendiğiniz kişiler için dua etmeye vakit ayırın, Tanrı’nın onları kutsamasını, teşvik etmesini ve kullanmasını dileyin.

Harekete Geçin: İsa’nın komşumuzu kendimiz gibi sevme buyruğu (bkz. Mar. 12:31) risklidir. Eğer onları seviyorsam, onların mutluluk arayışına kendimi adıyorsam, benim mutluluğumla kim ilgilenecek? İsa’nın bize buyurduğu üzere başkalarına kendimizi sevgiyle adamanın tek yolu, önce Tanrı’nın sevgisini bilmektir. İşte bu nedenle İsa, başkalarını sevmemizi buyurmadan önce bizi Tanrı’yı bütün yüreğimizle, aklımızla ve gücümüzle sevmeye davet ediyor (Mar. 12:30). Sevmekte zorluk çekiyorsanız, Tanrı’nın Mesih’te size yönelik sevgisini hatırlamaya ve o sevgide kalıp huzur bulmaya vakit ayırın. “Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü” (Rom. 5:8).

Yazar: ZACH SCHLEGEL

Bir yanıt yazın