Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İyiliğimiz, Tanrı İçin Zevktir

İyiliğimiz, Tanrı İçin Zevktir

139 kez okundu.

“Onlarla kalıcı bir antlaşma yapacağım: Onlara iyilik etmekten vazgeçmeyecek, benden hiç ayrılmasınlar diye yüreklerine Tanrı korkusu salacağım. Onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım; gerçekten bütün yüreğimle, bütün canımla onları bu ülkede dikeceğim.” (Yeremya 32:40-41)

Tanrı’nın bizde övgü araması ve bizim de O’nda zevk aramamız aslında tek ve aynı arayıştır. Tanrı’nın yüceltilmek istemesi ve bizim de tatmin bulmak istememiz, şu deneyimle birlikte amacına ulaşmaktadır: bizim Tanrı’da, övgülerle dışarı taşan bir şekilde zevk bulmamız.

Övgü, Tanrı için O’nun kendi mükemmelliğinin, halkının yüreklerinde en tatlı şekilde yankılanmasıdır.

Övgü, bizim içinse Tanrı’yla paydaşlık içerisinde yaşamaktan doğan en üst tatmin duygusudur. 

Bunu keşfetmenin sarsıcı sonucuysa şudur: Tanrı’yı kendi yüceliğinin peşinden gitmek üzere harekete geçiren o her şeye gücü yeten enerji, O’nu aynı zamanda, O’ndaki sevincin peşinden gidenlerin yüreğini tatmin etmek üzere de harekete geçirmektedir.

Kutsal Kitap’ın iyi haberi, Tanrı’nın O’na umut bağlayanların yüreklerini tatmin etmekten hiç geri durmadığıdır. Tam aksidir: Bizi en mutlu edebilecek olan şey, bizzat Tanrı’nın da tüm yüreği ve canıyla zevk duyduğu şeydir. Bunlar harika sözlerdir: “Onlara iyilik etmekten sevinç duyacağım … gerçekten bütün yüreğimle, bütün canımla” (Yeremya 32:41).

Tüm yüreğiyle ve canıyla, Tanrı bizim sonsuza dek süren sevinç arayışımıza katılmaktadır çünkü bu sevincin O’nda tüm doluluğuna kavuşması, O’nun sınırsız değerinin görkemine görkem katmaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın