Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruh’u İman Aracılığıyla Tecrübe Ederiz

Ruh’u İman Aracılığıyla Tecrübe Ederiz

124 kez okundu.

Size Kutsal Ruh’u veren ve aranızda mucizeler yaratan Tanrı, bunu Yasa’nın gereklerini yaptığınız için mi, yoksa duyduklarınıza iman ettiğiniz için mi yapıyor? (Galatyalılar 3:5)

Her Hristiyan’ın içinde Kutsal Ruh vardır. Elçi Pavlus şöyle demiştir: “Ama içinde Mesih’in Ruhu olmayan kişi Mesih’in değildir” (Romalılar 8:9). Ruh, Tanrı’nın Mesih’in kanıyla satın alınan vaatlerine ilk kez inandığınız anda içinize girmiştir. Size gelmeye ve içinizde çalışmaya da aynı yolla devam etmektedir.

Bu yüzden Pavlus, cevabını bilerek Galatyalılar 3:5’te şöyle sorar: “Size Kutsal Ruh’u veren ve aranızda mucizeler yaratan Tanrı, bunu Yasa’nın gereklerini yaptığınız için mi, yoksa duyduklarınıza iman ettiğiniz için mi yapıyor?” Cevap: “Duyduklarınıza iman ettiğiniz için.”

Dolayısıyla, Ruh ilk seferinde gelmiştir ve iman kanalı aracılığıyla bize sağlanmaya devam etmektedir. Bizde ve bizim aracılığımızla gerçekleştirdiği ne varsa, hepsi imanladır.

Eğer siz de benim gibiyseniz, Kutsal Ruh’un yaşamınızda kudretle işlediğini görmeyi zaman zaman yoğun bir şekilde arzuluyor olabilirsiniz. Belki de Tanrı’ya Ruh’u yaşamınıza, ailenize, kilisenize ya da şehrinize dökmesi için yakarıyorsunuz. Bu yakarışlar doğru ve iyidir. İsa şöyle demiştir: “Gökteki Baba’nın, kendisinden dileyenlere Kutsal Ruh’u vereceği çok daha kesin değil mi?” (Luka 11:13).

Ancak benim kendi yaşamımda sıklıkla gördüğüm şeylerden biri, kendimi Tanrı’nın bazı özel vaatlerine iman ederek Ruh’un işleyişine tam olarak açmamam oldu. Burada sadece dilediğimiz zaman Ruh’un geleceği vaadinden bahsetmiyorum. Ruh’la doğrudan alakalı olmayan ancak belki de Tanrı’nın geleceğime yönelik sağlayışıyla ilgili olan değerli vaatlerinden bahsediyorum. Örneğin: “Tanrım da her ihtiyacınızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da görkemli bir biçimde karşılayacaktır” (Filipililer 4:19). Tanrı’nın Ruhu özel durumlarda, özel vaatlerle, özel iman eylemleri aracılığıyla devamlı ve güçlü bir şekilde sağlanmaktadır. O’nun vaat etmiş olduğu şeyleri yapacağına şu an güveniyor muyum?

Yaşamlarında Ruh’un gücünü arayan birçok Hristiyan’ın tecrübesinde eksik olan şey işte budur. Ruh bize “duyduklarımıza imanla” sağlanır (Galatyalılar 3:5). Bu, Ruh’la bizzat ilgili birkaç vaade imanla değil, Tanrı’nın ruhumuzu tümüyle tatmin eden varlığıyla gelecekte bizim için çalışacağına, bizden yana olacağına ve her ihtiyacımızı karşılayacağına olan imanımızla gerçekleşir. 

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın