Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Depresyona Karşı Girişimde Bulunmak

Depresyona Karşı Girişimde Bulunmak

136 kez okundu.

“Kalk yemek ye.” (1.Krallar 19:5)

Bu ayetlerdeki melek, İlyas’a bir görüm göstermedi, Kutsal Yazılar’dan bir şey açıklamadı ve olağanüstü bir şey yapmadı. Sadece İlyas’a çok sıradan bir şey yapmasını, kalkıp yemek yemesini söyledi. İnsanda keder olmasaydı, yaşayan canlı bir varlık olamazdı – kederin acısını hissetmeyen yalnızca maddi şeylerdir. Eğer insanoğlu kedere açık olmasaydı, ne mutluluk için ne de coşku için hiçbir yeterliliğimiz olmazdı. Hayatta bizi depresyona sürüklemesi için tasarlanmış şeyler vardır; örneğin, ölümle ilişkili olan şeyler. İç varlığınızı her araştırdığınızda, depresyona olan dayanıklılık düzeyinizi de dikkate alarak yapın.

Tanrı’nın Ruhu üzerimize geldiğinde bize görkemli görümler vermez belki, ama düşünebileceğimiz en sıradan şeyleri yapmamızı söyler. Keder, bizi tüm yaratılışın gündelik şeylerinden uzaklaştırma eğilimindedir. Fakat Tanrı ne zaman adımını atsa, O’nun verdiği ilham en doğal, en basit şeyleri –Tanrı’nın o şeyle ilgilendiğini hayal bile edemediğimiz şeyleri– yapmaktır, ama bunları yaptıkça Tanrı’nın bu şeylerde olduğunu görürüz. Bize bu şekilde gelen ilham, kedere karşı girişimde bulunmaktır. Fakat bundan sonra inisiyatifi ele almalı, Tanrı’nın verdiği ilhama göre ilk adımı biz atmalıyız. Eğer bir şeyi kederimizi yenmek için yaparsak, sadece kederimize daha derin bir yara açmış oluruz. Ama Tanrı’nın Ruhu bizi içgüdüsel olarak bir şey yapmaya yönlendirirse, bunu gerçekleştirdiğimiz an keder yok olur. Kalkıp itaat eder etmez yaşamın daha yüksek bir seviyesine erişmiş oluruz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın