Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Göz Dikmeyeceksin

Göz Dikmeyeceksin

126 kez okundu.

Günahkârlara imrenmektense, sürekli RAB korkusunda yaşa. Böylece bir geleceğin olur ve umudun boşa çıkmaz. (Özd. 23:17–18)

Geçen hafta radyoyu dinlerken, erkeklerde saç dökülmesiyle ilgili bir reklamda şöyle deniliyordu: “Saç erkeğin en önemli şeyidir. Onun nasıl göründüğünden ve cüzdanından bile daha önemlidir – her şeyden daha önemlidir.” Yapma ya! Saç dökülmesi sıkıntılı bir durum olabilir ama her şeyden daha mı önemli? Bu ürünü satmak için biraz fazla abartmıyor muyuz?

Bir ürünü satmak için kullanılabilecek etkili reklam araçlarından biri korkuyu sömürmektir. Sattıkları ürüne (saç dökülmesini önleyen ürün, giysiler, yiyecek, içecek, para kazanma kursu, vb.) yönelik ihtiyacımız abartıyorlar ve biz de hayatımızın onsuz neye benzeyeceğine dair kâbusun etkisi altına giriyoruz. Onların ürününü almak bizi mutlu, sağlıklı ve
önemli hissettirecek olan “postayla sipariş kurtarıcısı” oluyor.

İmrenmek, korku uyandıran bir reklam kampanyası gibi işlemektedir. İmrenmek bir şeye sahip olmamız gerektiğine dair bizi inandırır. Başkalarıyla aynı yaşam tarzına, giysi bedenine, saçla dolu bir başa, yeteneklere ya da becerilere, şöhrete ve konforlu hayata sahip olmadığımız takdirde asla mutlu, sağlıklı ya da önemli olamayacağımıza dair bizi ikna eder. Kısa süre içerisinde, o ürüne sahip olmak hayatınızı kontrol eder. Sürekli onu düşünürüz. Onu nasıl elde edeceğimizi, koruyacağımızı, başkalarına göstereceğimizi ve daha fazlasını bulabileceğimizi düşünüp dururuz.

Tanrı’dan korkanların geleceği olur!

İmrenmenin ve korkunun nasıl bağlantılı olduğunu görüyor musunuz? Süleyman’ın Özdeyişleri 23:17 ikisini karşılaştırır: “Günahkârlara imrenmektense, sürekli RAB korkusunda yaşa.” Başkalarına imrenmek; onlardan korkmak, bizi mutlu edecek şeyi asla bulamayacağımıza dair korkunun kontrolünde yaşamak demektir. Elde ettiğimizde kaybedeceğimizden
korkmak demektir. İmrenmenin tersiyse Rab’den korkmaktır. Rab korkusu bizi korkuya köle olmaktan özgür kılar çünkü umudumuz artık üründe değil, Tanrı’dadır. Geleceğimizi, değerimizi ve mutluluğumuzu O’na emanet ederiz! Tanrı’dan korkanların “geleceği olur ve umutları boşa çıkmaz” (Özd. 23:18).

Düşünün: İmrenmek, başka insanlar bizim istediğimiz ya da hak ettiğimizi zannettiğimiz bir şeye sahip olduklarında hissettiğimiz gücenmedir. İmrenmek, başkaları bizim sahip olmadığımız bir şeye sahip olduklarında hüzün yaratır. Sizin hayatınızda imrenme nerede baş gösteriyor? Mutluluk ve önem için Tanrı’dan başka neye güveniyor ve umut bağlıyorsunuz?

Harekete Geçin: İmrenmeyle mücadele etmenin en iyi yollarından biri, Tanrı’ya dua etmek ve imrendiğimiz kişiler için bereket dilemektir. Tanrı’nın kullanması, teşvik etmesi ve geliştirmesi için dua ettiğiniz bir kişiye gücenmek zordur. Bugün imrendiğiniz kişiler için ve kendi yüreğinizdeki imrenmenin Rab korkusuyla yer değiştirmesi için duaya vakit ayırın.

Harekete Geçin: İmrenmeyle ifade bulan insan korkusu, bir bakış açısı sorunudur. Asaf 73. Mezmur’da kötülerin refahını kıskanıyor, ta ki geri çekilip büyük resmi görene dek. Onların sonunu görünce (17. ayet), kötülerin kolay yaşamı o kadar cazip görünmüyor. İmrenmeyle savaşmak için, Mesih’te olmanızdan dolayı Tanrı’nın size vaat etmekte olduğu geleceği düşünün.

Yazar: ZACH SCHLEGEL

Bir yanıt yazın