Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Birisi İsa’ya Nasıl Olur Da Bu Kadar Zulmedebilir?

Birisi İsa’ya Nasıl Olur Da Bu Kadar Zulmedebilir?

108 kez okundu.

“Saul, Saul, neden bana zulmediyorsun?” (Elçilerin İşleri 26:14)

Tanrı için yaşama konusunda kendi yöntemlerinize göre mi yaşamaya karar vermiş durumdasınız? Bu tuzaktan “Kutsal Ruh’la ve ateşle” vaftiz olma (Matta 3:11) deneyimini yaşamadığımız sürece kurtulamayacağız. İnatçılık ve bencillik her zaman İsa’yı sırtından hançerler. Başka kimsenin canını yakmayabilir, ama O’nun Ruhu’nu yaralar. Dik kafalı, bencil ve kendi hırslarımızın peşinden koşan biri olduğumuz her an İsa’yı yaralıyoruz. Kendi haklarımızı savunup yapmayı istediğimiz şeylerde ısrar ediyorsak O’na zulmediyoruz. Her kendi saygınlığımıza güvendiğimizde O’nun Ruhu’nu rahatsız ediyor ve üzüyoruz. Ve en sonunda tüm bu zaman boyunca zulmettiğimiz kişinin aslında İsa olduğunu fark ettiğimizde, o ana kadar aldığımız en çarpıcı esinin bu olduğunu görüyoruz.

Tanrı’nın sözünü size ilettiğimde, söz inanılmaz bir şekilde içine nüfuz ediyor mu ve içinde kabına sığmayacak kadar coşkun mu, yoksa hayatın öğrettiğim şeylerle çelişiyor mu? Kutsallaştırılmayı öğretebilir ve hâlâ Şeytan’ın ruhunu, yani İsa Mesih’e zulmeden ruhu sergileyebilirim. İsa Mesih’in Ruhu sadece bir şeyin bilincindedir, bu da Baba’yla yetkin bir birliktir. Ve İsa bize şöyle söyler: “Boyunduruğumu yüklenin, benden öğrenin. Çünkü ben yumuşak huylu, alçakgönüllüyüm. Böylece canlarınız rahata kavuşur” (Matta 11:29). Tanrısal biri olmak için yaptığım her şey, bencil kararlarıma değil, O’nunla yetkin bir birlik temeli üzerine kurulmalı. Bu da şu anlama gelir: İnsanlar beni kullanabilirler, yakınımdan geçip beni görmezden gelebilirler veya hiç farkımda bile olmayabilirler, ama İsa uğruna bunlara katlanırsam, İsa Mesih’in zulüm görmesini engellemiş olacağım.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın