Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Egemen Gücüne Tam Güvenle Yaşayın

Tanrı’nın Egemen Gücüne Tam Güvenle Yaşayın

225 kez okundu.

Bizler için etkin olan kudretinin aşkın büyüklüğü… (Efesliler 1:19)

Tanrı’nın her şeye yeten gücü, bu dünyada ne olursa olsun, O’nun son bulmaz görkeminde sonsuz, sarsılmaz bir sığınağımız olduğu anlamına gelir. İşte bu güven, Tanrı çağrısına olan tam itaatin kaynağı ve gücüdür.

Kadir Tanrı’nın gün boyunca, her gün, yaşamın olağan ve olağandışı tüm deneyimlerinde bizim sığınağımız olduğu gerçeğinden daha özgürleştirici, daha heyecan verici ya da daha güçlendirici bir şey var mıdır?

Eğer buna inansak, eğer Tanrı’nın gücünün her şeye yeter olduğu gerçeğine teslim olsak, bu kişisel yaşamlarımızda veya hizmetlerimizde nasıl da fark yaratırdı! Tanrı’nın amaçlarına hizmet ederken nasıl da alçakgönüllü ve güçlü olurduk!

Tanrı’nın her şeye yeten gücü, Tanrı halkı için sığınak demektir. Siz de sığınağınızın gerçekten Kadir Tanrı’nın her şeye yeten gücü olduğuna inandığınızda, İsa Mesih’e tam itaatle geçirilen yaşam sevinç, özgürlük ve güçle dolacaktır.

Tanrı’nın her şeye yeten gücü, O’nun antlaşma halkı için hürmet, öç ve sığınak demektir.

Sizi O’nun lütuf antlaşmasının koşullarını kabul etmeye çağırıyorum: Günahtan dönün ve Rab İsa Mesih’e güvenin. Böylece Kadir Tanrı’nın her şeye yeten gücü canınızın duyduğu hürmet, düşmanlarınızın karşılaşacağı öç ve yaşamınızın mesken tutacağı sığınak olacaktır – her zaman.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın