Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Susamışlıkla Hizmet Edin

Tanrı’ya Susamışlıkla Hizmet Edin

249 kez okundu.

Bunun için, ister bedende yaşayalım ister bedenden uzak olalım, amacımız Rab’bi hoşnut etmektir. (2. Korintliler 5:9)

Ya yaşamınızı tümüyle Tanrı’yı hoşnut etmeye çalışmaya adamış (Ferisiler gibi) ancak tüm bu süreçte yapmış olduğunuz her şeyin Tanrı’nın gözünde iğrenç olarak sayıldığını öğrenseydiniz (Luka 16:14-15)?

Bazıları bunu sorgular ve şöyle der: “Bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum. Tanrı, O’nu hoşnut etmeye çalışan bir insanı reddetmez.” Ama bu sorgulayan kişinin ne yaptığını görüyor musunuz? Tanrı’yı neyin hoşnut edeceğine ilişkin inançlarını, kendi kafasındaki Tanrı karakterine oturttu. İşte tam da bu yüzden, konuya Tanrı’nın Kutsal Yazılar’da açıklanan karakterinden başlamamız gerekiyor.

Tanrı bir dağ pınarıdır, su havuzu değil. Dağ pınarı kendi kendisini yeniler. Sürekli olarak taşar ve başkalarına destek olur. Ancak bir su havuzunun bir pompayla ya da kovayla doldurulması gerekir. Buradaki büyük soruysa şudur: Bir pınara nasıl hizmet edersiniz? Ayrıca: Bir su havuzuna nasıl hizmet edersiniz? Tanrı’yı gerçekten olduğu şekliyle nasıl yüceltirsiniz?

Eğer bir su havuzunun değerini yüceltmek istiyorsanız, onu dolu ve kullanışlı tutmak amacıyla sıkı çalışırsınız. Ama eğer bir pınarın değerini yüceltmek istiyorsanız, bunu yapmak için dizleriniz ve ellerinizle yere çöker ve o sudan, yamacın aşağısındaki insanlara ne bulduğunuzu anlatmak için ferahlayıp kuvvet bulana dek kana kana, tüm yüreğinizi tatmin edecek şekilde içersiniz.

Perişan bir günahkâr olarak umudumun temeli şu Kutsal Kitap gerçeğidir: Tanrı, O’na sunabileceğim tek şeyle, yani susamışlığımla hoşnut olacak türden bir Tanrıdır. Tanrı’nın her şeye egemen özgürlüğü ve kendi kendine yeter oluşu bu yüzden benim için çok değerlidir. Bu iki nokta, Tanrı’nın taşıma sularla hoşnut olmayacağına, O’nun yüreği ezik günahkârların lütuf pınarından içmek üzere diz çökmelerinden hoşnut olacağına yönelik umudumun temelidir.

Şimdi ve sonsuza dek, Tanrı’yı her şekilde hoşnut etmenin yollarını aramalıyız. Ancak eğer tüm yaşamımızı O’nu yanlış bir hoşnut etme algısı üzerine kurmuşsak, vay halimize. Tanrı O’nu muhtaç bir su havuzu gibi görenlerden değil, O’nu bitmek bilmez, tümüyle tatmin edici bir pınar olarak görenlerden hoşnut olur. Mezmurlar 147:11’in söylediği gibi, “RAB… sevgisine umut bağlayanlardan hoşlanır.”

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın