Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gerçekleşme Olasılığı En Az Olan Denenmeye Dikkat Edin

Gerçekleşme Olasılığı En Az Olan Denenmeye Dikkat Edin

315 kez okundu.

“…Yoav… Avşalom’u desteklemediği halde Adoniya’yı destekledi…” (1.Krallar 2:28)

Komutan Yoav, hırslı ve muhteşem Avşalom’un ardından gitmeyip Davut’a tam bir sadakatle bağlı kalarak hayatının en büyük denenmesine dayanmıştı. Ancak hayatının son dönemlerinde zayıf ve korkak Adoniya’yı izledi. Burada dikkat etmemiz gereken denenme şudur: Bir kişinin düştüğü nokta aslında hepimizin düşebileceği bir noktadır (bkz. 1.Korintliler 10:11-13). Büyük krizlerden zaferli bir biçimde çıkmış olabilirsiniz, ama bu sefer de, sizi deneme olasılığı en az olan şeylere dikkat etmelisiniz. Hayatınızda zaferi tatmış olduğunuz alanların şu anda sürçmenize ve düşmenize sebep olabilecek en son şey olduğunu düşünürken dikkat edin.

“Hayatımın en büyük krizlerini atlattıktan sonra dünyanın yollarına geri dönecek değilim herhalde” demeye eğilimliyiz. Denenmenin nereden geleceğini önceden tahmin etmeye çalışmayın; gerçek tehlike en küçük olasılıktır. Gerçekleşme olasılığı en düşük şeyler ise büyük bir ruhsal olayın ardından ortaya çıkar. Güç kullanmayabilirler ve baskın olmayabilirler, ama oradadırlar. Ve eğer önceden uyarıldığınız konulara dikkat etmezseniz, size çelme takarlar. Büyük ve zorlu denenmelerde Tanrı’ya bağlı kaldınız, şimdi ise gizli eğilimlere dikkat edin. Geleceğe dehşet içerisinde bakıp anormal bir şekilde içsel varlığınızı araştırmayın, ama tetikte olun; Tanrı’nın huzurunda uyanık durun. Aslında korunma altına alınmayan kuvvet çifte zayıflıktır. Çünkü gerçekleşme olasılığı en az olan denenmelerin gücünüzü azaltmakta en etkin olacağı nokta burasıdır. Kutsal Kitap’ta adları geçen kişiler güçlü oldukları noktalarda düştüler, zayıf oldukları alanlarda değil.

“…Tanrı’nın gücüyle korunuyorsunuz.” – Tek güvencemiz budur (1.Petrus 1:5).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın