Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hazır Olmak

Hazır Olmak

214 kez okundu.

“…Tanrı… seslendi. Musa, ‘Buyur!’ diye yanıtladı.” (Mısır’dan Çıkış 3:4)

Tanrı konuşmaya başladığında pek çoğumuz sisin ortasında kalmış biri gibi oluruz – yanıt veremeyiz. Musa’nın Tanrı’ya yanıtı, nerede olduğunu ve hazır olduğunu göstermektedir. Hazır olmak demek Tanrı’yla doğru bir ilişkiye sahip olmak ve nerede olduğumuzu bilmek anlamına gelir. Genellikle Tanrı’ya nereye gitmek istediğimizi söylemekle meşgulüz, ama ödülü alacak olan kişi, çağrı gerçekleştiğinde Tanrı için ve Tanrı’nın işi için hazır olan kişidir. Karşımıza çok büyük bir fırsatın çıkmasını veya sansasyonel bir şey olmasını bekliyoruz ve bu gerçekleştiğinde, “Buyur” diye haykırmakta hiç gecikmiyoruz. İsa’nın büyük bir işi gerçekleştirmek üzere harekete geçtiğini hissettiğimizde orada olma fırsatını kaçırmıyoruz, gösterişsiz işlerde ise ortalıktan kayboluyoruz.

Tanrı için hazır olmak demek en küçük şeyi veya en kapsamlı şeyi yapmaya hazır olmak demektir – ikisi arasında bir fark yoktur. Bu şu anlama gelir, yapmak istediğimiz konularda seçim şansımız olmaması ama Tanrı’nın planları doğrultusunda hazır ve nazır olmaktır. Ne zaman yeni bir görev verilse, Rabbimiz Babası’nın sesini nasıl duyduysa biz de Tanrı’nın sesini öyle duyarız ve O’na karşı tüm sevgimizle bu görevi yapmak için hazır oluruz. Baba O’ndan ne beklediyse İsa Mesih de bizden aynı şeyleri bekler. İstediği her an bizi güzel görevlere veya adi, sıradan işlere koyabilir, çünkü bizim O’nunla bir oluşumuz O’nun Baba’yla bir oluşuyla aynıdır. “…Öyle ki, bizim bir olduğumuz gibi bir olsunlar” (Yuhanna 17:22).

Tanrı’nın ani ziyaretlerine hazırlıklı olun. Hazır olan kişinin hazırlanmaya ihtiyacı yoktur, çünkü zaten hazırdır. Tanrı bizi çağırdığında hazırlanmamız için harcadığımız zamanı bir düşünün! Yanan çalının simgelediği şey şudur, yanan çalı hazır olan kişinin etrafını çevreleyen her şeyi sembolize eder ve çalı bizzat Tanrı’nın varlığıyla yanmaktadır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın