Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ya Hep, Ya Hiç

Ya Hep, Ya Hiç

266 kez okundu.

“Simun Petrus O’nun Rab olduğunu işitince üzerinden çıkarmış olduğu üstlüğü giyip göle atladı.” (Yuhanna 21:7)

Hayatınızdaki her şeyi açıkça, gerçekten, çekinmeden bırakmanıza sebep olmuş bir kriz anı yaşadınız mı hiç? Bu tür bir krizin adı, irade krizidir. O noktaya dışsal olarak pek çok kez gelmiş olabilirsiniz, ama bu yine de aynı şey demek değildir. Size bir şeyleri bıraktıran gerçek krize veya tam teslimiyete aslında içsel olarak ulaşılır, dışsal olarak değil. Sadece dışsal şeyleri bırakmak aslında sizin tam bir tutsaklık içerisinde olmanızın belirtisi olabilir.

İradenizi açık bir şekilde İsa Mesih’e adadınız mı? Bunun adı iradenin çalışmasıdır, duyguların değil; sonuçlanan her olumlu duygu aslında bu işleyişin sadece yaldızlarla bezenmiş kısmıdır. Eğer sadece duygulara öncelik verirseniz, iradenizin işleyişine asla tanık olamazsınız. Tanrı’dan bu işleyişin ne olacağını göstermesini istemeyin, ama ister sığ ister derin olsun, önünüze konulana göre yolunuza devam edin.

Eğer İsa Mesih’in dalgaların arasından yükselen sesini işitirseniz, O’nunla derin bir ilişkiyi sürdürebilir, inançlarınızı ve istikrarınızı koruyabilirsiniz.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın