Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Dağdan Aşağı İnmek

Dağdan Aşağı İnmek

248 kez okundu.

“Sizde ışık varken ışığa iman edin…” (Yuhanna 12:36)

Hepimizin kendimizi çok iyi hissederek “her zaman böyle hissetsem her şeyi yapmakta istekli olurdum” dediğimiz zamanlar vardır. Tabi bunu gerçekten söylemeyiz. Böyle zamanlar çok iyi hissetmesek de hayata devam etmemiz gerektiğini öğrendiğimiz zamanlardır. Pek çoğumuzun zirvedeymişiz gibi hissetmediği zamanların gündelik hayata bir faydası yoktur. Ancak yine de gündelik yaşantımızı bize zirvede açıklanan standarda getirmeliyiz.

Zirvedeyken sizde açığa çıkmış bir duygunun yok olup gitmesine izin vermeyin. “Böyle güzel bir ruh halinde olmak ne kadar harika” düşüncesine kapılıp kendinizi uzak tutmayın. Derhal harekete geçin – mantığınız size tam tersini söylese de bir şeyler yapın. Eğer bir dua toplantısı sırasında Tanrı sizden yapmanızı istediği bir şeyi gösterirse, “yapacağım” demeyin – yapın! Silkelenin, bu bedensel tembellikten kurtulun. Tembellik her zaman zirveye duyduğunuz özlemde görülebilir; tüm konuşmalarımız dağda geçireceğimiz zamanı planlamaktan ibarettir. Sıradan “puslu” bir günü dağın zirvesinden görür gibi yaşamayı öğrenmeliyiz.

Karşınıza engeller çıktığında ve kafanız karıştığında vazgeçmeyin, peşini bırakmayın. Üzerinden geçtiğiniz köprüleri yakın ve kendi iradenizle Tanrı’ya bağlı kalın. Kararlarınızı asla değiştirmeyin, ama kararlarınızı dağda gördükleriniz ve öğrendikleriniz ışığında verdiğinizden emin olun.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın