Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa’yı Gördün Mü?

İsa’yı Gördün Mü?

139 kez okundu.

“Bundan sonra İsa… öğrencilerinden ikisine değişik bir biçimde göründü.” (Markos 16:12)

Kurtulmak ve İsa’yı görmek aynı şey değildir. İsa’yı hiç görmemiş birçok insan Tanrı’nın lütfunu alır ve paylaşır. Fakat bir kez O’nu gördüğünüzde bir daha eskisi gibi olmazsınız. Eskiden sizi cezbeden şeyler artık canınızı çekmez.

İsa’nın kim olduğu ile sizin için neler yaptığı arasındaki farkı kavramalısınız. Eğer yalnızca sizin için yaptıklarını görürseniz, sizin Tanrınız yeterince büyük değil demektir. Fakat İsa’yı olduğu gibi gördüyseniz, deneyimler gelip geçecek, ama yine de “Görünmez Olan’ı görür gibi” dayanacaksınız (İbraniler 11:27). Doğuştan kör adam, Mesih ona görünene ve kendisini ona açıklayana dek İsa’nın kim olduğunu bilmiyordu (bkz. Yuhanna 9). İsa, yardım ettiği kişilere görünür, ama ne zaman geleceği konusunda O’na buyruk veremeyiz ve bu konuda tahminde bile bulunamayız. Her an görünebilir. O zaman geldiğinde ise “şimdi görüyorum” diye haykırırsınız (Yuhanna 9:25).

İsa size ve dostlarınıza göründüğünde O’nunla yüz yüze kalmalısınız, çünkü hiç kimse İsa’yı sizin gözlerinizle göremez. Ayrıca bir kişi İsa’yı gördüğünde, ama diğeri görmediğinde ayrılık başlar. Dostunuzun görmesini sağlayamazsınız; bunu yalnızca Tanrı yapmalıdır. İsa’yı gördünüz mü? Gördüyseniz eğer, diğer insanların da O’nu görmesini istersiniz. “Bunlar geri dönüp öbürlerine haber verdiler, ama öbürleri bunlara da inanmadılar” (Markos 16:13). O’nu gördüğünüzde insanlar kabul etmeseler bile anlatmak zorunda kalırsınız.

            Anlatabilsem, eminim hepiniz inanacaksınız,

            Sadece gördüklerimi söyleyebilsem!

            Nasıl anlatayım, nasıl kabul edeceksiniz

            Tanrı sizi benim bulunduğum noktaya getirene dek?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın