Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Diriliş Amacı

O’nun Diriliş Amacı

109 kez okundu.

“Mesih’in bu acıları çekmesi ve yüceliğine kavuşması gerekli değil miydi?…” (Luka 24:26)

Rabbimiz’in Çarmıhı O’nun yaşamının kapısıdır. O’nun dirilişi, yaşamını bana ulaştırabilme kudretinin olması anlamına gelir. Yeniden doğduğumda diri Rab’bin yaşamını İsa’nın kendisinden aldım.

Mesih’in diriliş amacı –bu önceden belirlenmiştir– “birçok oğulu yüceliğe eriştirmekti” (İbraniler 2:10). Amacını gerçekleştirmesi, O’na bizi Tanrı oğulları ve kızları yapma hakkını vermiştir. Hiçbir zaman Tanrı’yla Tanrı Oğlu’nun sahip olduğu ilişkiye tam olarak erişemeyeceğiz belki, ama Oğul sayesinde oğulluk yakınlığına kavuştuk. Rabbimiz ölüler arasından dirildiğinde yepyeni bir yaşama dirildi – Beden almış Tanrı olmadan önce yaşamadığı bir hayata dirildi. Daha önce yaşamadığı bir hayata dirildi. Ve O’nun dirilişinin bizim için anlamı O’nun diri yaşamına dirilmemizdir, eski yaşamımıza değil. Bir gün bizim de O’nun görkemli bedeni gibi bir bedenimiz olacak, ama O’nun dirilişinin gücünü ve etkisini henüz dünyadayken deneyim edebiliriz ve “yeni bir yaşam” sürebiliriz (Romalılar 6:4). Pavlus’un amacı “O’nu tanımak, dirilişinin gücünü… bilmek”ti (Filipililer 3:10).

İsa şöyle dua etmişti: “…sen O’na bütün insanlık üzerinde yetki verdin. Öyle ki, O’na verdiklerinin hepsine sonsuz yaşam versin” (Yuhanna 17:2). Kutsal Ruh sözcüğü aslında sonsuz yaşamın insanoğullarında şimdi ve bu çağda işlemesi deneyiminin bir diğer adıdır. Kutsal Ruh, aklanmanın gücünü Mesih’in Çarmıhı aracılığıyla yaşamlarımıza uygulamaya devam eden Tanrı kimliğidir. Ruhu içimizde İsa’nın doğasıyla görkemli ve muhteşem bir şekilde –tabii O’na boyun eğersek– işleyebileceği için Tanrı’ya hamdolsun.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın