Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Neden Anlayış Eksikliğimiz Var?

Neden Anlayış Eksikliğimiz Var?

197 kez okundu.

“Dağdan inerlerken İsa, İnsanoğlu ölümden dirilmeden orada gördüklerini hiç kimseye söylememeleri için onları uyardı.” (Markos 9:9)

Öğrencilere buyrulduğu gibi İnsanoğlu sizde de dirilene kadar –yani diri Mesih’in yaşamı sizi kontrol altına alana ve O’nun yeryüzündeyken neler öğrettiğini gerçekten anlayana kadar– hiçbir şey söylememelisiniz. Büyüdüğünüzde ve içsel olarak iyi bir duruma geldiğinizde İsa’nın sözleri o kadar berrak bir hal alır ki, bu sözleri daha önce kavramamış olmadığınıza şaşarsınız. Aslında anlamanız mümkün değildi, çünkü henüz bu sözleri hazmedebilecek ruhsal konuma gelmemiştiniz.

Rabbimiz bu şeyleri bizlerden saklamaz, ama ruhsal yaşantımızda uygun duruma gelene kadar, kavramaya hazır olmazsınız. İsa şöyle dedi: “Size daha çok söyleyeceklerim var, ama şimdi bunlara dayanamazsınız” (Yuhanna 16:12). O’ndan belirli bir konudaki gerçekleri işitmeden önce İsa’nın diri yaşamıyla bir olmalıyız. Peki İsa’nın diri yaşamının içimizde yer etmesi hakkında bir şey biliyor muyuz? Bildiğimizin kanıtı O’nun sözünün bizim için daha anlaşılır olmaya başlamasıdır. Eğer O’nun Ruhu bizde yoksa Tanrı bize hiçbir şeyi açıklayamaz. Ve bizim dik kafalı, boyun eğmez fikirlerimiz Tanrı’nın bize bir şeyi açıklamasını engelleyecektir. Ancak bizim duyarsız düşünüşümüz, O’nun diriliş yaşamı bizde yol almaya başladığında sona erecektir.

“…hiç kimseye söylememeleri için…” Fakat birçok kişi o gün İsa’nın görünümünün değiştiği dağda neler olduğunu, dağda yaşadıklarını anlatıyor. Bir görüm gördüler ve buna tanıklık ediyorlar, ama anlattıklarıyla yaşayışları arasında hiçbir benzerlik yoktur. Yaşamları bir anlam ifade etmiyor, çünkü İnsanoğlu onlarda henüz dirilmedi. İsa’nın diriliş yaşamının sizde ve bende şekillenmesi ve gözle görülür olabilmesi için daha ne kadar zaman geçecek?

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın