Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Kalıcı İman Yolu

Kalıcı İman Yolu

150 kez okundu.

“İşte,… dağılacağınız …saat geliyor…” (Yuhanna 16:32)

İsa bu ayetlerde öğrencilerini azarlamıyordu. İmanları içtendi, ama sarsılmaz değildi, tek bir noktaya yoğunlaşmamıştı ve hayatın can alıcı gerçeklerinde etkin değildi. Öğrenciler kendi dertlerine düşmüşler ve İsa Mesih’i kaygılandıran şeylerden uzak kalmışlardı. Kutsal Ruh’un bizi kutsallaştırması sayesinde Tanrı’yla mükemmel bir ilişkiye sahip olduktan sonra gündelik yaşamın gerçekliklerinde imanımız görülmelidir. Tanrı’nın bereketlerine ruhsal ölümün ne anlama geldiğini öğrenmek için yıkımı ve kuraklığı yaşamalıyız; bu konu sadece hizmetimizde gerçekleşmeyecek. Bunun için hazırlıklı mıyız? Bu kesinlikle kendi seçimimiz değildir, ama Tanrı bizi oraya götürmek için şartları ayarlar. Bu deneyimi yaşamadan imanımız yalnızca duygular ve bereketler sayesinde sürmektedir. Ama oraya ulaştığımızda Tanrı bizi nereye koyarsa koysun ya da ne kadar boşluk hissedersek hissedelim her şey için Tanrı’yı yüceltebiliriz. Yaşamın gerçekliklerinde imanın ne olduğu kanıtlanıyor.

“…ve beni yalnız bırakacağınız saat geliyor…” Biz de dağıldık mı ve bize olan sağlayışı ile ilgisini görmeyerek İsa’yı yalnız mı bıraktık? Hayatlarımızda Tanrı’nın işlediğini görmüyor muyuz? Karanlık zamanlar Tanrı’nın her şeye egemen izni altında bize ulaşır. Tanrı’nın bizde yapmak istediği işi gerçekleştirmesi için O’na izin vermeye hazır mıyız? Tanrı’nın dışsal ve görünen bereketlerinden ayrılmaya hazır mıyız? Ancak İsa Mesih gerçekten Rabbimiz olana dek her birimizin, uğruna hizmet ettiği kendi hedefleri vardır. İmanımız gerçektir, ancak henüz kalıcı değildir. Oysa Tanrı’nın hiçbir zaman acelesi yoktur. Eğer beklemeye razıysak, Tanrı’nın kendisiyle değil de sadece O’ndan gelecek bereketlerle ilgilenişimize sitem ettiğini göreceğiz. Tanrı’nın bereketlerinin farkında olmak temel noktadır.

“…Ama cesur olun, ben dünyayı yendim!” (16:33). Azimli bir ruhsal cesaret ihtiyaç duyduğumuz şeydir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın