Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İmanı Güçlendiren Acılar

İmanı Güçlendiren Acılar

154 kez okundu.

Kardeşlerim, çeşitli denemelerle yüz yüze geldiğinizde bunu büyük sevinçle karşılayın. Çünkü bilirsiniz ki, imanınızın sınanması dayanma gücünü yaratır. (Yakup 1:2-3)

Her ne kadar garip görünse de, acılarla sarsılmanın hizmet ettiği temel amaçlardan biri, imanımızı daha sarsılmaz bir hâle getirmektir.

İman kas dokusu gibidir: eğer sonuna kadar gererseniz, güçlenir, zayıflamaz. Yakup’un burada kastettiği budur. İmanınız tehdit edildiğinde, sınandığında ve kırılma noktasına kadar gerginleştirildiğinde, sonuç artan katlanma kabiliyetidir. Yakup bunu dayanma gücü olarak adlandırır.

Tanrı imanı o kadar çok sever ki, onu pak ve güçlü tutabilmek için kırılma noktasına kadar sınar. Örneğin, 2. Korintliler 1:8-9’a göre, Pavlus’a böyle yapmıştır.

Tanrı’ya Güvenmek

Kardeşlerim, Asya İli’nde çektiğimiz sıkıntılardan habersiz kalmanızı istemiyoruz. Dayanabileceğimizden çok ağır bir yük altındaydık. Öyle ki, yaşamaktan bile umudumuzu kesmiştik. Ölüme mahkûm olduğumuzu içimizde hissettik. Ama bu, kendimize değil, ölüleri dirilten Tanrı’ya güvenmemiz için oldu.

“Ama bu…için oldu” ifadesi, bu şiddetli acıların bir amacı olduğunu göstermektedir: Bu, Pavlus’un kendisine ve kendi elindekilere değil, ancak Tanrı’ya, özellikle de Tanrı’nın ölülerin dirilişiyle vaat ettiği lütfa güvenmesi için –güvenmesi amacıyla– oldu.

Tanrı yürekten gösterdiğimiz imana o kadar değer vermektedir ki, gerekirse, bu dünyada bel bağlama hatasına düşebileceğimiz her şeyi, hatta yaşamımızı bile, merhametle elimizden alacaktır. Amacı, kendisinin ihtiyacımız olan her şey olacağına güvenmemiz ve bu güvende daha çok derinleşip güçlenmememizdir.

O, bizim Mezmur yazarıyla birlikte şöyle diyebilmemizi ister: “Senden başka kimim var göklerde? İstemem senden başkasını yeryüzünde.Bedenim ve yüreğim tükenebilir ama Tanrı yüreğimde güç, bana düşen paydır sonsuza dek” (Mezmurlar 73:25-26).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın