Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bedene Sahip Olmanızın Sebebi

Bedene Sahip Olmanızın Sebebi

155 kez okundu.

Bir bedel karşılığı satın alındınız; onun için Tanrı’yı bedeninizde yüceltin. (1. Korintliler 6:20)

Tanrı fiziksel-maddi evreni gayri ihtiyarı yaratmadı. Bir amacı vardı ve bu amaç da, kendi yüceliğinin dışarıya yansıtıldığı yolları çoğaltmaktı. “Gökler Tanrı’nın görkemini açıklamakta; gökkubbe ellerinin eserini duyurmakta” (Mezmurlar 19:1).

Bedenlerimiz de Tanrı’nın bu amaç için yarattığı aynı fiziksel şeyler kategorisine girmektedir. Tanrı kendisini insanlarla ve insani bedenlerle yüceltme tasarısından geri durmayacaktır.

Tanrı, yeniden diriltip yücelik ve ölümsüzlükle giydirmek üzere niçin bizim çürümekte olan, günahla lekelenmiş bedenlerimizi kullanıp da ellerini kirletme zahmetine girmektedir? Cevap: Çünkü Baba’nın maddi evren için olan tasarısı yerine gelsin, yani kendisi bizim bedenlerimizde de olmak üzere sonsuzluklar boyunca yüceltilsin diye, Oğlu ölüm bedelini ödedi.

Metnin söylediği de budur: “Bir bedel (yani, Oğlu’nun ölümü) karşılığı satın alındınız; onun için Tanrı’yı bedeninizde yüceltin.” Tanrı kendi Oğlu’nun gerçekleştirdiği eylemi hiçe saymaz veya lekelemez. Tanrı bedenlerimizi ölümden dirilterek Oğlu’nun eylemini onurlandıracak ve biz de bedenlerimizi O’nu yüceltmek için sonsuza dek kullanacağız.

Şu anda bir bedeninizin olmasının sebebi budur. Ayrıca bu bedenin, Mesih’in görkemli bedenine benzer olmak üzere dirilecek olmasının da sebebi budur.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın