Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mesih’i İkrar Etme Gücü

Mesih’i İkrar Etme Gücü

104 kez okundu.

Elçiler, Rab İsa’nın ölümden dirildiğine çok etkili bir biçimde tanıklık ediyorlardı. Tanrı’nın büyük lütfu hepsinin üzerindeydi. (Elçilerin İşleri 4:33)

Eğer hizmetimiz yarın öbür gün hoş olmayan bir durumda Mesih’e tanıklık etmekse, buradaki kilit nokta kendi harikuladeliğimiz değil, bolca akan gelecek lütuf olacaktır.

Tüm insanların arasında, elçiler dirilmiş Mesih’e güçlü bir şekilde tanıklık etme noktasında en az yardıma ihtiyaç duyan kişiler oldular. Üç yıl boyunca O’nunla birlikteydiler. O’nun öldüğünü görmüşlerdi. Çarmıhtan sonra O’nu canlı bir şekilde görmüşlerdi. Ellerindeki tanıklık teçhizatlarında “birçok inandırıcı kanıtlar” vardı (Elçilerin İşleri 1:3). Onların o dönemlerdeki diğer tüm insanların arasında, kendi tanıklık hizmetlerinin güç kaynağının geçmişte şahit olmuş oldukları, hafızalarında hâlâ canlı olan o görkem dolu anlar olduğunu düşünebilirsiniz.

Ancak Elçilerin İşleri kitabının bize anlattığı bu değil. Sadakatle ve etkiyle tanıklık etme gücü, esasen lütuf hatıralarından doğmadı; yeni “büyük lütuf” ziyaretlerinden doğdu. “Tanrı’nın büyük lütfu hepsinin üzerindeydi.” Elçilerin için bu böyleydi ve bu bizim tanıklık hizmetimiz için de böyle olacaktır.

Mesih’e olan tanıklığımızı güçlendirmek adına Tanrı ek olarak nasıl belirtiler ve harikalar gösterirse göstersin, bunlar İstefanos’a nasıl geldiyse, bize de öyle gelecektir. “Tanrı’nın lütfuyla ve kudretle dolu olan İstefanos, halk arasında büyük belirtiler ve harikalar yapıyordu” (Elçilerin İşleri 6:8). Lütuf, İstefanos’un ihtiyacı olan –hatta en sonunda ölüm yolunda ihtiyacı olacak– her şey için Tanrı tarafından sağlanıyordu.

Özel hizmet ihtiyaçları içerisindeki kriz anlarında umudumuzu bağlayabileceğimiz olağanüstü bir gelecek lütuf ve güç mevcuttur. Bu, “kendi lütfunu açıklayan bildiriyi doğrulamak” üzere Tanrı tarafından gelen yeni bir güç eylemidir (Elçilerin İşleri 14:3; ayrıca bkz. İbraniler 2:4). Gücün sürekli gelen lütfu, gerçeğin sürekli gelen lütfunu doğrular.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın