Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhsal Olgunluğun Anahtarı

Ruhsal Olgunluğun Anahtarı

122 kez okundu.

Katı yiyecek, yetişkinler içindir; onlar duyularını iyi ile kötüyü ayırt etmek üzere alıştırmayla eğitmiş kişilerdir. (İbraniler 5:14)

Şimdi, bu harika bir öğreti. Sakın kaçırmayın. Yıllarınızın boşa gitmesine engel olabilir.

Bu ayetin söylediği şey şu: Eğer olgun olmak ve Söz’ün daha katı öğretilerini anlayıp takdir etmek istiyorsanız, o hâlde Tanrı Müjdesi’nin vaatlerinin besin dolu, değerli sütünün sizin ahlaki duyularınızı –ruhsal zihninizi– dönüştürmesi gerekir. Bu şekilde, iyiyle kötüyü ayırt edebilirsiniz.

Ya da başka bir şekilde ifade edeyim. Tanrı’nın tüm Sözü’nde ziyafet çekmeye hazırlanmak, esasen entelektüel bir zorluk değildir, ahlaki bir zorluktur. Eğer Söz’ün katı yiyeceğini yemek istiyorsanız, iyiyle kötüyü ayırt eden bir zihin geliştirebilmeniz adına ruhsal duyularınızı çalıştırmanız gerekir. Bu ahlaki bir zorluktur, yalnızca entelektüel bir zorluk değil.

Şaşırtıcı olan gerçek şu ki, eğer Yaratılış ve İbraniler kitabında Melkisedek’i anlamakta zorlanıyorsanız, bunun sebebi şüpheli TV programları izlemeniz olabilir. Eğer seçilmişlik doktrininde zorlanıyorsanız, bunun sebebi hâlâ bazı karanlık işletme yöntemlerine başvuruyor olmanız olabilir. Eğer Mesih’in çarmıhtaki Tanrı-merkezli etkinliğinde zorlanıyorsanız, bunun sebebi parayı sevmeniz ve çok harcayıp az vermeniz olabilir.

Olgunluğa ve Kutsal Kitap’ın katı yiyeceklerine giden yol, öncelikle zeki bir kişi olmak değil, itaatkâr bir kişi olmaktır. Alkol, seks, para, boş zaman, yiyecekler ve bilgisayarlarla yaptığınız şeyler ve insanlara davranış şekliniz, gittiğiniz okul veya okuduğunuz kitaplardan çok, katı yiyecek kapasitenizle ilgilidir.

Bu önemlidir çünkü günümüzün yüksek teknolojik toplumunda, eğitimin (özellikle de entelektüel eğitimin) olgunluğun anahtarı olduğunu düşünmeye meyilliyiz. Tanrı’ya dair şeyler söz konusu olduğunda, yiyeceği yutamayıp boğulacak olan nice doktoralı insanlar var. Oysa bunun yanında, az eğitimli olmalarına rağmen Tanrı’ya dair en derin şeyler söz konusu olduğunda son derece olgun olan ve bu şeylerden büyük bir zevk ve fayda bulan nice kutsallar da vardır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın