Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nu Gerçekten Seviyor Musunuz?

O’nu Gerçekten Seviyor Musunuz?

164 kez okundu.

“Benim için güzel bir şey yaptı.” (Markos 14:6)

Eğer sevgi dediğimiz şey bizi bizden almıyorsa bu gerçek sevgi değildir. Sevginin tedbirli, bilge, duyarlı ve anlayışlı sözcükleriyle tanımlandığını düşünüyorsak gerçek anlamını kaçırıyoruz demektir. Bu sözcükler etkilenmeyi tanımlayabilir ve bizi sıcak hislerle doldurabilir, ama sevginin gerçek ve tam bir tanımı olamaz.

            Size faydalı olduğu için veya sizin bir göreviniz olduğu için değil ya da sizinle ilgili bir şey olduğundan dolayı değil, ama sadece O’nu sevdiğinizden dolayı Tanrı için bir şey yapmaya istek duyduğunuz oldu mu? Tanrı’ya çok değerli şeyler sunabileceğinizi fark ettiniz mi? Yoksa O’nun için yapabileceğiniz birçok şeyi ihmal ederek kös kös oturup Tanrı’nın ödediği kefaret hakkında hayaller mi kuruyorsunuz? Kutsal ve mucizevi olarak adlandırılabilecek işlerden bahsetmiyorum, sıradan ve basit insan işlerinden – Tanrı’ya tamamen teslim olduğunuzun kanıtı olabilecek işlerden bahsediyorum. Beytanyalı Meryem’in İsa’nın yüreğinde yarattığı etkiyi yaratabildiniz mi? “Benim için güzel bir şey yaptı.”

            Sanki Tanrı’nın bizi izlediği zamanlar vardır; kendisine teslim oluşumuzu gösterdiğimiz o en küçük teslimiyet armağanlarımızı O’na sunup sunmayacağımızı, O’na karşı sevgimizin ne kadar içten olduğunu izlediği zamanlar vardır. Tanrı için O’na teslim olmak, kişisel kutsallıktan daha değerlidir. Kişisel kutsallığımızla yakından ilgilenmemiz, gözlerimizi yalnızca kendimize çevirmemize sebep olur ve böylece Tanrı’yı üzme korkusuna sahip olmaksızın nasıl yürüdüğümüz, nasıl konuştuğumuz, nasıl baktığımız konularıyla gereğinden fazla ilgileniriz. Tanrı’ya teslim olduğumuzda “…yetkin sevgi korkuyu siler atar” (1.Yuhanna 4:18). Kendimize “faydam var mı?” sorusunu sormayı bırakmalıyız ve aslında O’nun için pek bir faydamız olmadığı gerçeğini kabul etmeliyiz. Mesele faydamız olup olması değildir, ama Tanrı’nın kendisi için değerli olduğumuzdur. Bir kez O’na tam olarak teslim olduğumuzda, artık O bizim aracılığımızla hep çalışacaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın