Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Zevk Aldığımızı Onurlandırırız

Zevk Aldığımızı Onurlandırırız

130 kez okundu.

“Kutsal günümde dilediğinizi yapmaz, Şabat Günü’nü çiğnemezseniz, Şabat Günü’ne ‘Zevkli’, RAB’bin kutsal gününe ‘Onurlu’ derseniz, kendi yolunuzdan gitmez, keyfinize bakmayıp boş konulara dalmaz, O günü yüceltirseniz, RAB’den zevk alırsınız. O zaman sizi yeryüzünün yüksek yerlerine çıkarırım.” (Yeşaya 58:13-14)

Tanrı’yı yüceltmeden takip etmeye çalışmak mümkündür. Arayışımızın O’nu onurlandırmasını istiyorsak, O’nu paydaşlığında tadacağımız sevinç için takip etmemiz gerekir.

Bunun canlı bir örneği olarak Şabat’ı düşünün. Rab kendi halkını O’nun kutsal gününde yalnızca kendi zevklerini aradıkları için azarlamaktadır. “Kutsal günümde dilediğinizi yapmaz, Şabat Günü’nü çiğnemezseniz…” Bunun anlamı nedir? O burada, Rab’bin Günü’nde kendi sevincimizi aramamamız gerektiğini mi kastediyor? Hayır çünkü hemen devamında “Şabat Günü’ne ‘Zevkli’ derseniz…” diyor. Dolayısıyla Tanrı’nın burada eleştirdiği şey, onların bu gündeTanrıları’nın güzelliğinden ve günün temsil ettiği istirahat ve kutsallıktan zevk duymak yerine, Şabat’ta kendi işlerinden zevk duymalarıdır.

Rab, onları hedonizmlerine yönelik azarlamıyor. Bu hedonizmin zayıflığından ötürü azarlıyor. C. S. Lewis’in söylediği gibi, “Fazla kolay hoşnut oluyoruz.” Buradaki insanlar da dünyasal zevklere kanaat etmekte ve böylece bu zevkleri Rab’den daha üstte tutmaktaydılar.

Dikkat edin, Şabat’a “zevkli” demek, Rab’bin kutsal gününe “onurlu” demekle paralel gidiyor. “Şabat Günü’ne ‘Zevkli’, RAB’bin kutsal gününe ‘Onurlu’ derseniz…” Bu da basitçe, zevk aldığınız şeyi onurlandırdığınız anlamına gelmektedir. Ya da zevk aldığınızı yüceltirsiniz.

Tanrı’dan zevk almak ve Tanrı’yı yüceltmek aynı şeydir. O’nun sonsuz amacı ve bizim sonsuz sevincimiz, ibadet deneyiminde bir araya gelmektedir. Rab’bin Günü işte bunun içindir. Hatta, yaşamın tamamı bunun içindir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın