Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Zorlayan Yüceliği

Tanrı’nın Zorlayan Yüceliği

123 kez okundu.

”Bizi zorlayan Mesih’in sevgisidir.(2.Korintliler 5:14)

Pavlus “Mesih’in sevgisinden” dolayı ezildiğini, boyun eğmek zorunda kaldığını, sanki bir mengenedeymiş gibi sıkıştırıldığını söylüyor. Tanrı’nın sevgisinin çekim gücünde kalmanın ne anlama geldiğini pek azımız biliyoruz. Sadece kendi deneyimlerimizle yönlendirilme eğilimi içerisindeyiz. Aslında geri kalan diğer şeyleri saymazsak, Pavlus’u etki altına alan ve onu tutan tek şey Tanrı’nın sevgisiydi. “Bizi zorlayan Mesih’in sevgisidir…” Bu sevgiyi kişinin yaşamında gördüğünüzde yanlış anlamanız mümkün değildir. Tanrı’nın Ruhu’nun o kişinin hayatında hiçbir şekilde engellenmediğini bilirsiniz.

Tanrı’nın Ruhu’ndan yeniden doğduğumuzda tanıklığımız, Tanrı’nın bizim için neler yaptığı temeli üzerine kuruludur. Fakat bu durum, “Kutsal Ruh üzerinize inince…” (Elçilerin İşleri 1:8) değişecek ve sonsuza dek kaldırılacaktır. Ancak bundan sonra İsa’nın “…benim tanıklarım olacaksınız” sözleriyle ne anlatmaya çalıştığını anlayabileceğiz. Yalnız İsa’nın neler yapabileceğinin tanıkları değil –çünkü bu, tanıklığın ilk aşamasıdır ve bir yere kadar anlaşılabilir– ama “benim tanıklarım.” Övülsek de suçlansak da, zulüm görsek de ödül alsak da her şeyi sanki O’na yapılıyormuş gibi sayacağız. İsa’nın gücünün yüceliğinin zorlamadığı kimse, İsa Mesih için bunlara katlanamaz. Önemli olan tek şey budur, ama yine de ne tuhaftır ki emek verenler olarak anladığımız en son şeydir.

Pavlus, Tanrı’nın sevgisinin çekim kuvveti altında kaldığını ve hiç duraksamadan bu kadar çalışıp didinmesinin nedeninin bu olduğunu söyler. İnsanlar onun deli olduğunu da düşünebilirdi, aklı başında biri olduğunu da – Pavlus’un umurunda değildi. Uğruna yaşadığı tek bir şey vardı – o da Tanrı’nın yaklaşmakta olan yargısıyla ilgili insanları ikna etmek ve onlara “Mesih’in sevgisini” anlatmak. Hayatınızda ürün olmasını sağlayacak tek şey, “Mesih’in sevgisine” bu tür bir teslimiyettir. Ve bu, dikkatleri kendi kişisel kutsallığımıza çekmeksizin, her zaman Tanrı’nın kutsallığının ve gücünün işaretini taşır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın