Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tarihin Sonuna Hayranlıkla Bakmak

Tarihin Sonuna Hayranlıkla Bakmak

159 kez okundu.

[Tanrı] size sıkıntı çektirenlere sıkıntı ile karşılık verecek, sıkıntı çeken sizleriyse bizimle birlikte rahata kavuşturacaktır. Bütün bunlar Rab İsa alev alev yanan ateş içinde güçlü melekleriyle gökten gelip göründüğü zaman olacak. Rabbimiz İsa, Tanrı’yı tanımayanları ve kendisiyle ilgili Müjde’ye uymayanları cezalandıracak. Böyleleri Rab’bin varlığından ve yüce gücünden uzak kalarak sonsuza dek mahvolma cezasına çarptırılacaklar. Bütün bunlar Rab’bin kendi kutsalları arasında yüceltilmek ve bütün imanlılarda hayranlık uyandırmak üzere geldiği gün olacak. (2. Selanikliler 1:6-10)

İsa söz verdiği üzere bu dünyaya tekrardan döndüğünde, Müjde’ye inanmış olanlar Pavlus’un ifadesiyle, “Rab’bin varlığından ve yüce gücünden uzak kalarak sonsuza dek mahvolma cezasına çarptırılacaklar.” Bu gerçek, duyan her imansızı dehşete düşürmesi gereken korkunç bir manzaradır. 

Bunun yanında, bu gerçeğin biz inananları bu dünyadaki mevcut tehlike konusunda nasıl da uyandırması ve ciddiyetle doldurması gerekir! Bu gerçek, inanmayanlar ve Müjde’yi daha hiç bilmeyenler için yüreğimizde şefkat kıvılcımları uyandırmalıdır.

Ancak Pavlus, bizi tüm sıkıntılarımızda ayakta tutmak amacıyla bize burada iki harika teşvik ve umut sözü vermektedir. “[Tanrı] sıkıntı çeken sizleriyse… rahata kavuşturacaktır.” Eğer tarihin sonuna doğru dehşet dolu bir sıkıntı artışı yaşıyorsak, Tanrı Sözü şudur: Dayanın, rahatlama yolda. Son noktayı sıkıntılar koymayacak ve şu an için güçlü görünen düşmanlarınız, Rab’bin halkına el uzattıkları günden pişmanlık duyacaklar.

Ama en iyi teşvik ve umut sözü sonrasında geliyor. Rab geldiğinde yalnızca rahatlığa kavuşmayacağız, aynı zamanda da en başında uğrunda yaratıldığımız harika olayı deneyimleyeceğiz: O’nun yüceliğini görecek ve bu yüceliğe hayran kalacağız. Öyle bir hayranlık duyacağız ki, Rab içimizde tüm dünyanın görmesi için yüceltilmiş olacak.

10. ayet: “Bütün bunlar Rab’bin kendi kutsalları arasında yüceltilmek ve bütün imanlılarda hayranlık uyandırmak üzere geldiği gün olacak.” Hayranlık duymak için yaratıldık. Çarmıha gerilmiş, dirilmiş ve geri dönmekte olan görkem Kralı İsa Mesih’ten daha hayranlık uyandıran hiçbir şey ve hiç kimse yoktur. O kendisini bekleyen yüceliği alacak ve biz de en hayran olunası şeye mükemmel, günahsız ve son bulmaz bir şekilde hayranlık duyarak, bizi bekleyen sevinci alacağız.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın