Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Söz’ün Delici Gücü

Söz’ün Delici Gücü

131 kez okundu.

Tanrı’nın sözü diri ve etkilidir, iki ağızlı kılıçtan daha keskindir. Canla ruhu, ilikle eklemleri birbirinden ayıracak kadar derinlere işler; yüreğin düşüncelerini, amaçlarını yargılar. (İbraniler 4:12)

Tanrı’nın Sözü tek umudumuzdur. Tanrı’nın vaatlerinin iyi haberi ve O’nun yargısından doğan uyarılar, yüreğimin derinlerine işleyecek ve bana günahın yalanlarının gerçekten de yalan olduğunu gösterecek kadar keskin, diri ve etkindir.

Kürtaj benim için harika bir gelecek yaratmayacaktır. Ya da aldatmak, kışkırtıcı giysiler giymek, cinsel paklığımı bir köşeye atmak, iş yerinde şahit olduğum sahtekârlıklara sessiz kalmak, boşanmak veya intikam almak da benim için harika bir gelecek yaratmayacaktır. Beni bu yanılgılardan kurtaran şeyse, Tanrı’nın Sözü’dür.

Tanrı’nın vaat sözleri, yüreklerimizde zevkli yalanlar olarak hamamböcekleri misali gizlenen günah karşısında, sabah güneşiyle dolu bir pencerenin açılması gibidir. Tanrı sizin yüreğinizi katılaştırmaya, sizi Tanrı’dan uzağa çekmeye ve mahva götürmeye çalışan derin günah yanılgılarından sizi korumak için, size iyi haberini, vaatlerini, sözünü vermiştir.

İnanç yolundaki savaşınızda neşeli olun. Çünkü Tanrı Sözü diri, etkin ve iki ağızlı kılıçtan daha keskindir; herhangi bir günahın bugüne dek işleyebildiğinden çok daha derinlere işler ve neyin gerçekten değerli, neyin gerçekten güvenilir ve neyin gerçekten sevecen olduğunu açığa çıkarır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın