Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı Doğasının Sesi

Tanrı Doğasının Sesi

116 kez okundu.

“Sonra Rab’bin sesini işittim: ‘Kimi göndereyim? Bizim için kim gidecek?’ diyordu.” (Yeşaya 6:8)

Tanrı’nın çağrısı hakkında konuştuğumuz zaman genellikle en önemli şeyi, yani çağıran Kişi’nin doğasını unutuyoruz. Günümüzde bizi çağıran birçok ses bulunmaktadır. Bu çağrıların bir kısmına yanıt vereceğiz ve bir kısmını ise hiç duymayacağız bile.

Çağrı, çağıran Kişinin doğasının ifade edilmesidir ve yalnızca bu doğa bizde de olduğu zaman çağrıyı tanıyabiliriz. Tanrı’nın çağrısı Tanrı’nın doğasının ifadesidir, bizim değil. Tanrı kendi sağlayışıyla yaşamlarımızdaki çağrısının ilmeklerini tek tek dokur ve bunun farkına varabilecek tek kişi biziz. Bu, Tanrı’nın sesinin belli bir ilgi ile çağrıyı doğrudan örmesi eylemidir ve bu konuda başka bir kişinin fikrini almaya çalışmak yararsızdır. Tanrı’nın çağrısıyla ilgilenmemiz bizimle O’nun arasında kalmalıdır.

Tanrı’nın çağrısı benim doğamın bir yansıması değildir; kişisel arzularımın ve duygularımın bir önemi yoktur. Kendi niteliklerimle özelliklerim üzerinde takılıp kaldığım ve neye yeterli olduğumu düşündüğüm sürece Tanrı’nın çağrısını duyamayacağım. Ama Tanrı beni kendisiyle doğru bir ilişkiye getirdiği zaman Yeşaya ile aynı duruma gelmiş olacağım.

Yeşaya’nın dayanma başarısını gösterdiği büyük kriz onu Tanrı için öylesine hazırlamıştı ki, Tanrı’nın çağrısı Yeşa­ya’nın içine işlemişti. Çoğumuz kendi sesimizden başka bir şey duymuyoruz. Tanrı’nın söylediği hiçbir şeyi de duyamıyoruz. Bununla birlikte Tanrı’nın çağrısını işitebileceğimiz o yere girebilmek esaslı bir değişim anlamına gelmektedir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın