Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Öncesizliğin Doğuşu

Öncesizliğin Doğuşu

82 kez okundu.

Pilatus, “Demek sen bir kralsın, öyle mi?” dedi. İsa, “Kral olduğumu sen söylüyorsun” karşılığını verdi. “Ben gerçeğe tanıklık etmek için doğdum, bunun için dünyaya geldim. Gerçekten yana olan herkes benim sesimi işitir.” (Yuhanna 18:37)

Bu ayetler her ne kadar İsa’nın yeryüzündeki yaşamının başlangıcından değil, sonundan alınmış olsalar da, Doğuş konusundaki harika ayetlerdendirler.

Şuna dikkat edin: İsa yalnızca doğduğunu söylemekle kalmıyor, aynı zamanda “dünyaya geldim” diyor. O’nun doğuşunun eşsiz yönü, O’nun doğumu sırasında varlık kazanmamış olmasıdır. Beşikte doğmadan önce de vardı. Nasıralı İsa’nın bir birey olarak kişiliği ve karakteri, insan olan Nasıralı İsa doğmadan önce de vardı.

Bu gizemli olayı açıklamak için kullanılan teoloji terimi yaratılma değil, beden almadır (enkarnasyon). İsa’nın bedeni değil ama öz olarak kişiliği, insan olarak doğmadan önce de vardı. O’nun doğuşu, yeni bir kişinin varlık kazanması değil, ezeli yaşta olan bir kişinin dünyaya gelmesiydi.

Mika 5:2, İsa’nın doğumundan 700 yıl önce bunu şöyle ifade ediyor:

Ama sen, ey BeytlehemEfrata, Yahuda boyları arasında önemsiz olduğun halde, İsrail’i benim adıma yönetecek olan senden çıkacak. Onun kökeni öncesizliğe, zamanın başlangıcına dayanır.

İsa’nın doğuşunun gizemi, yalnızca bir bakireden doğması değildir. Bakireden doğması, Tanrı tarafından çok daha büyük bir mucizeye işaret etmek amacıyla gerçekleştirilen bir başka mucizeydi sadece. O da şuydu: Doğuş gününde doğan bu çocuğun varlığı “öncesizliğe, zamanın başlangıcına” dayanmaktaydı.

İşte bu nedenle, O’nun doğumunun özel bir maksadı vardı. O daha doğmadan önce doğmayı düşünmüştü. Babası’yla birlikteyken, ortada bir plan vardı ve yeryüzündeki son zamanlarında bu büyük planın bir kısmından bahsetti: “Ben gerçeğe tanıklık etmek için doğdum, bunun için dünyaya geldim. Gerçekten yana olan herkes benim sesimi işitir” (Yuhanna 18:37).

O, ezeli ve ebedi Gerçek’ti. Yalnızca gerçeği konuştu. En büyük gerçek olan sevgiyi eyleme döktü ve gerçekten yana olan ölümsüz ailesini bir araya topluyor. Kökeni öncesizliğe dayanan plan işte buydu.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın