Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Doğrudan Tanrı’ya Gidin

Doğrudan Tanrı’ya Gidin

135 kez okundu.

“O gün dileyeceğinizi benim adımla dileyeceksiniz. Sizin için Baba’dan istekte bulunacağımı söylemiyorum. Çünkü beni sevdiğiniz ve Baba’dan çıkıp geldiğime iman ettiğiniz için Baba’nın kendisi sizi seviyor.” (Yuhanna 16:26-27)

Tanrı’nın Oğlu’nu, gerektiğinden daha fazla bir aracı haline getirmeyin. İsa şöyle diyor: “Sizin için Baba’dan istekte bulunacağımı söylemiyorum.” Bir başka deyişle, sanki Baba’ya doğrudan gidemeyecekmişsiniz gibi, kendimi sizinle Baba’nın arasına sokmayacağım. Neden mi? “Baba’nın kendisi sizi seviyor.”

Bu son derece çarpıcıdır. İsa, Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’yı, sanki bizi huzuruna doğrudan kabul etmek istemiyormuş gibi görmememiz konusunda bizi uyarıyor. “Doğrudan” ifadesinden kastım, İsa’nın şunları söylerken kastettiği şeydir: “Sizin isteklerinizi sizin yerinize Tanrı’ya iletmeyeceğim. Onları O’na doğrudan kendiniz götürebilirsiniz. O sizi seviyor. Sizin gelmenizi istiyor. Size öfkeli değil.”

“Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez”

Hiçbir günahkâr varlığın, İsa’nın kanı olmaksızın Baba’ya erişemeyeceği kesinlikle doğrudur (İbraniler 10:19-20). İsa, şu anda bizim için aracılık etmektedir (Romalılar 8:34; İbraniler 7:25). Bizi şu anda Baba’nın önünde savunmaktadır (1. Yuhanna 2:1). Tanrı’nın tahtının önündeki Baş Kâhinimiz’dir (İbraniler 4:15-16).  İsa şöyle demiştir: “Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez” (Yuhanna 14:6).

Evet. Ama İsa bizi O’nun aracılığını fazla ileriye götürmekten de koruyor. “Sizin için Baba’dan istekte bulunacağımı söylemiyorum; Baba’nın kendisi sizi seviyor.” İsa orada. Baba’nın gazabının üzerimizden kalkması için her zaman var olan ve var olmaya devam edecek olan bir tanıklık veriyor.

Ama O, bizim yerimize konuşmak, bizi Baba’dan uzak tutmak, Baba’nın yüreğini bize karşı korumak ya da O’nu bize karşı ilgisiz kılmak için orada değildir. Nitekim “Baba’nın kendisi sizi seviyor.”

Öyleyse, gelin. Cesaretle yaklaşın (İbraniler 4:16). Beklentiyle yaklaşın. Bir tebessüm bulmayı bekleyerek yaklaşın. Korkuyla değil, sevinçle yaklaşın.

İsa şöyle diyor: “Tanrı’ya giden bir yol açtım. Şimdiyse bu yola, aranıza girmeyeceğim.” Gelin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın