Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Bağlılığım Çevremdeki İnsanlara Neye Mal Olur?

Tanrı’ya Bağlılığım Çevremdeki İnsanlara Neye Mal Olur?

133 kez okundu.

“Askerler İsa’yı götürürken, kırdan gelmekte olan Simun adında Kireneli bir adamı yakaladılar, çarmıhı sırtına yükleyip İsa’nın arkasından yürüttüler.” (Luka 23:26)

Eğer Tanrı’ya itaat ediyorsak, bu bize mal olduğundan daha fazla bir bedelle diğer insanlara mal olacaktır; işte acının başladığı yer burasıdır. Eğer Rabbimize aşıksak itaatin bizim için önemsenecek bir bedeli yoktur – yalnızca bir zevktir. Fakat bizim gösterdiğimiz itaat O’nu sevmeyenler için pahalıdır. Eğer Tanrı’ya itaat ediyorsak bu diğer insanların planlarının bozulması anlamına gelir. “Bu mu Hıristiyanlık?” diyerek bizimle alay edeceklerdir. Istırap çekmemizi engelleyebiliriz, ama Tanrı’ya itaat ediyorsak böyle bir girişimde bulunmayız. Bedelin ödenmesine izin vermeliyiz.

İtaatimiz diğer insanlara bedel ödetmeye başladığında insan gururumuz kendini gösterir ve şöyle deriz, “Hiç kimseden hiçbir şey kabul etmeyeceğim.” Ama itaat etmeliyiz, aksi halde Tanrı’ya boyun eğmemiş oluruz. İnsanlarla olan ilişkimizin Rabbimiz’in kurduğu ilişkilerden farklı olması gerektiğini düşünmeye hakkımız yok (bkz. Luka 8:1-3).

Tüm bedelleri biz ödemeye çalıştığımızda, ruhsal yaşamlarımızın ilerlemiyor olması gibi bir eksiklik ortaya çıkar. Ve aslında tüm bedelleri biz ödeyemeyiz. Tanrı’nın evrensel amaçları ile o kadar iç içeyiz ki, insanlar bizim Tanrı’ya itaatimizden direkt olarak etkilenir. Tanrı’ya itaatimizde O’na sadık kalacak, kendi başımıza buyruk olmayı reddetme sonucunda gelen alçaltılmanın acılarını çekmeye razı olacak mıyız? Yoksa tam tersini yapıp, “İnsanların acı çekmesine sebep olmayacağım” mı diyeceğiz? Eğer tercihimiz buysa, Tanrı’ya itaat etmeyebiliriz ve böylece bulunduğumuz durum derhal ferahlığa kavuşur, ama öte yandan Rabbimiz’i üzer. Ancak Tanrı’ya itaat edersek, Tanrı itaatin sonuçlarının bedelini ödeyenlerle ilgilenecektir. Yapmamız gereken sadece itaat etmek ve tüm sonuçları O’na bırakmaktır.

Tanrı’ya itaatiniz karşılığında ne tür sonuçlara izin vereceğinizle ilgili olarak Tanrı’ya isteklerinizi diretme eğiliminden kaçının.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın